ACİL! Şanzıman Yağı Hakk.

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Dostlar selam,

An itibariyle servisteyim. Aracın şanzıman yağını değiştirmek için kaldırdık ve tapayı açtık. Ancak içinden 200 gr yağ anca çıktı. Normalde araştırmalarımda 1.78 ya da 2.5 litre yağ çıkması ve eklenmesi gerekiyordu. Sizce neden böyle az çıktı? Şanzıman yağ eksiltmiş olabilir mi? Yağ olarak Motul LS300 75w90 koyacağım.

Acil desteğinizi bekliyorum, araç liftte kaldı.

(Vites : Easytronic 1.3cdti)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostlar selam,

An itibariyle servisteyim. Aracın şanzıman yağını değiştirmek için kaldırdık ve tapayı açtık. Ancak içinden 200 gr yağ anca çıktı. Normalde araştırmalarımda 1.78 ya da 2.5 litre yağ çıkması ve eklenmesi gerekiyordu. Sizce neden böyle az çıktı? Şanzıman yağ eksiltmiş olabilir mi? Yağ olarak Motul LS300 75w90 koyacağım.

Acil desteğinizi bekliyorum, araç liftte kaldı.

(Vites : Easytronic 1.3cdti)
İçindeki yağ katılaşmış olabilir mi sorusu geldi benim aklıma hocam, yağ eksilmiş olsa uyarı vermesi gerekirdi diye düşünüyorum

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
şanzıman kutusu çevresinde yağlanma varsa yağ eksiltmiş olma ihtimali var sızıntıyla
şanzıman yağı eksik uyarısı vereceğini sanmıyorum.
siz şanzıman kutusu çevresine bakın. aşırı yağlanma varsa contalar kaçırmıştır. conta değişimi gerekiyorsa yaptırın
şahsi fikrim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motul 75w 80

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
şanzıman kutusu çevresinde yağlanma varsa yağ eksiltmiş olma ihtimali var sızıntıyla
şanzıman yağı eksik uyarısı vereceğini sanmıyorum.
siz şanzıman kutusu çevresine bakın. aşırı yağlanma varsa contalar kaçırmıştır. conta değişimi gerekiyorsa yaptırın
şahsi fikrim
Şanzıman kutusunun etrafında yağlanma vardı yoğun şekilde. Tüm yağ boşaltıldı. Şu an ne kadar koymak gerekiyor bu şanzımana yeni yağı ?

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
İçindeki yağ katılaşmış olabilir mi sorusu geldi benim aklıma hocam, yağ eksilmiş olsa uyarı vermesi gerekirdi diye düşünüyorum
Başkanım katılaşmış olan yağı nasıl çözdürmek gerekiyor ? içine birşey sıkılması gerekir mi balata spreyi gibi ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Başkanım katılaşmış olan yağı nasıl çözdürmek gerekiyor ? içine birşey sıkılması gerekir mi balata spreyi gibi ?
Alt kapağı sökün ve içerisine bakin yağ iyice aksın yeni bir difransiyel contası alıp takin yağı ekleyin

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tekrar yağ değişimi yapın bir 3-5 bin km kullandıktan sonra en sağlam yol budur kendi görüşüm :)

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Şanzıman kutusunun etrafında yağlanma vardı yoğun şekilde. Tüm yağ boşaltıldı. Şu an ne kadar koymak gerekiyor bu şanzımana yeni yağı ?

yağlanma varsa contaları değiştirin muhakkak.
ne kadar yağ koyulması gerektiğini bilmiyorum easytronikte. opel servislerinden bilgi almaya çalışın.