Araç Geç Çalışıyor

byferhat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iki gündür sabahları aracım geç çalışmaya başladı. Bakımını yeni yaptırdım.bujileri de degistirdim.Geçen sene aküyü değiştirdim bir de resimdeki uyarıyı aldım bunun yüzünden olabilir mi? Aracım 2012 astra hb 1.33 dizel otomatik lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20171119_140405.jpg
    20171119_140405.jpg
    159.8 KB · Görüntüleme: 298
Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iki gündür sabahları aracım geç çalışmaya başladı. Bakımını yeni yaptırdım.bujileri de degistirdim.Geçen sene aküyü değiştirdim bir de resimdeki uyarıyı aldım bunun yüzünden olabilir mi? Aracım 2012 astra hb 1.33 dizel otomatik lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler

Hocam aracınızın soğutma suyu eksilmiş onu öncelikle tamamlayin. Diğer sorununuzsa ısıtma bujileriniz gorevini geç yerine getiriyor olabilir. Bunu anlamak icin yapmaniz gereken aracinizi çalıştırmadan önce 4 5 defa bütün ışıklar (özellikle ısıtma bujisi işareti) sönene kadar kontağı açıp kapatıp bekleyeceksiniz. Bu kadar bekledikten sonra tek marşda aracınız çalışıyorsa yazdığım gibi sorun ısıtma bujilerinizdedir.

byferhat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun verdiniz bilgiler için ancak ben bujileri yeni değiştirmiştim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi hocam kontrol edin kararı vermek size kalmış. Benim aklıma direkt olarak bu yöntem geldi hatta -20 -30 gibi gibi soğuk havalarda dizel araçları çalıştırırken bu yöntemi kullanırlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: byferhat

byferhat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi hocam kontrol edin kararı vermek size kalmış. Benim aklıma direkt olarak bu yöntem geldi hatta -20 -30 gibi gibi soğuk havalarda dizel araçları çalıştırırken bu yöntemi kullanırlar.
çok teşekkür ederim hocam değerli bilgilerin için

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yaşadığınız şehri göremedim ama soğuktan yapabilir.Benimde ilk aklıma gelen Kızdırma bujileri,akü geldi ama siz yeni değiştrdim diyorsunuz aküde dahil..Zate-n bujilerde bir sıkıntı olsaydı ara ara buji uyarı ışığı yanar sönerdi...Antifirizi değiştirdinizmi veya ölçtürdünüzmü?Son olarak bakımda mazot filtresi değiştimi acaba?

Newopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soğuk havalarda eğer kızdırma Bujisi değil ise benim aklıma direk akü gelirdi soğukta acayip etkileniyorlar

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun var ne yapmalıyım

Bu yöntemi denermisiniz.

ısıtma bujileriniz gorevini geç yerine getiriyor olabilir. Bunu anlamak icin yapmaniz gereken aracinizi çalıştırmadan önce 4 5 defa bütün ışıklar (özellikle ısıtma bujisi işareti) sönene kadar kontağı açıp kapatıp bekleyeceksiniz. Bu kadar bekledikten sonra tek marşda aracınız çalışıyorsa yazdığım gibi sorun ısıtma bujilerinizdedir.

• Beğen
Tepkiler: subversa

subversa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yöntemi denermisiniz.

ısıtma bujileriniz gorevini geç yerine getiriyor olabilir. Bunu anlamak icin yapmaniz gereken aracinizi çalıştırmadan önce 4 5 defa bütün ışıklar (özellikle ısıtma bujisi işareti) sönene kadar kontağı açıp kapatıp bekleyeceksiniz. Bu kadar bekledikten sonra tek marşda aracınız çalışıyorsa yazdığım gibi sorun ısıtma bujilerinizdedir.

Hocam bende de benzer bir sorun var galiba.
Araç bilgisi: Opel Astra 1.3 CDTİ 2012 J Kasa
Aracım 3,5 yıldır bende ve 45.000 KM boyunca ben kızdırma bujisi değiştirmedim. Bu kış birkaç hafta önce arıza kodu verdi. Sanayide usta, cihaza bağlayınca 4 nolu buji hatası çıktı. Isıtma yapmayan 4 numaradaki Beru yazılı buji çıktı, yerine sava marka buji taktık. Hata kodu da gitti, ancak birkaç gün sonra aynı hata kodu yine çıktı.

Bu sefer 4 adet kızdırma bujisini de değiştirmeyi düşünüyorum. Beru markanın daha iyi olabileceğini anladım.
Yalnız bazı kızdırma bujisi satış yapılan sitelerde "1 ile 4", "2 ile 3 nolu yerlerde de kullanılır" gibi ifadeler yazıyor.
Hepsi aynı değil mi?
https://www.opelotoyedekparca.com/Opel-Astra-J-A13DTE-Kizdirma-Bujisi-Beru,PR-1307.html

Bu üründen 4 tane almam yeterli midir? Yoksa ayrı ayrı mı seçmek gerek? Şimdiden teşekkürler.