Aracınızı en kısa sürede servise götürün uyarısı

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
İyi günler herkese. Aracım 1.6 cdti 2016 otomatik vites. Aracında lastik basınç sensöründe arıza var sadece sol ön tekerlekte daha öncede turbo düşük basınç alarmı almıştım çok öncesi. Şu an en kısa sürede servise gidin uyarısı alıyorum ama 1-2 çalıştırmadan sonra birdaha vermiyor. Başka bir alarm vermiyor veya motor arıza lambası yanmıyor. Aracım 140 binde. Önerilerinizi rica edeceğim. Hepinize şimdiden teşekkürler

grkt

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın serviste bilgisayara bağlanarak hata koduna bakılması lazım. P0299 hatası alınıyorsa forumda bolca mevcut deneyimler.

Umarım P0299 hatası değildir.

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Aracın serviste bilgisayara bağlanarak hata koduna bakılması lazım. P0299 hatası alınıyorsa forumda bolca mevcut deneyimler.

Umarım P0299 hatası değildir.
4 ayak üstüne düştüm 2 nolu silindir ısıtma bujisi çıktı sevindim :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun

grkt

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun çok. Her zaman büyük sıkıntı çıkacak diye bir şey yok :)

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun çok. Her zaman büyük sıkıntı çıkacak diye bir şey yok :)
Vallahi insan uyarıyı durduk yere görmeye başlayınca korkuyor doğal olarak. Keşke ısıtma bujisi işareti yansa ozaman anlardım 3.gün çalıştırırken zorlandı ozaman anladım bende bağlayınca opcom a çıktı ortaya

Ozanozgur

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba iyi forumlar, bende de 1.3 cdti var aşağıdaki hataları verdi bilgisayarda. Sildirdim hata ekrandan kayboldu, 3 gün sonra tekrar. Hangisi kaynaklı olabilir acaba?IMG-20210521-WA0002.jpg

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Merhaba iyi forumlar, bende de 1.3 cdti var aşağıdaki hataları verdi bilgisayarda. Sildirdim hata ekrandan kayboldu, 3 gün sonra tekrar. Hangisi kaynaklı olabilir acaba?Ekli dosyayı görüntüle 29998
On numara bilgim yoktur motor ve elektrik bilgimi toplayıp bir cevap verebilecek olursam. Elektrik sisteminde arıza olduğundan şüpheleniyorum. Bir çözüme ulaşırsın buraya yazarsan bizi mutlu edersin.

Ozanozgur

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
On numara bilgim yoktur motor ve elektrik bilgimi toplayıp bir cevap verebilecek olursam. Elektrik sisteminde arıza olduğundan şüpheleniyorum. Bir çözüme ulaşırsın buraya yazarsan bizi mutlu edersin.
Bilgisayara bağlattım 5 tane hata verdi sildirttim. Uyarı kalktı 2 gün sonra tekrar servis uyarısı verdi bu kez sadece 4. Buji arızası diyor. O da sensörlü bujiymiş 600 700 lira. Aldım normal sensörsüZ buji değiştirttim şuan hiç bir sıkıntı yok çok şükür.