Astar H kasisten geçerken gelen ses

armanhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikleri anlaması için helezon yaylarını çıkarıp bakması laizm dışarıdan bakıp anlaşılmaz
Daha yeni rot balans yaptırdım. Şimdi tekerleri tekrar sökeceğinde.. tekrar bakılıp tekrar balans yapılacak :)
Bu araba benim ömrümü yedi gerçekten :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Daha yeni rot balans yaptırdım. Şimdi tekerleri tekrar sökeceğinde.. tekrar bakılıp tekrar balans yapılacak :)
Bu araba benim ömrümü yedi gerçekten :)
Simdik benim dediğim arka taraftan gelen ses için ben yanlış yeremi Yazdım acaba arka taraftan ses var diyordu

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dostlar selam,
2012 1.3 dizel astra H var.
Geçen konumda amortisör vs demiştik.
Arkayı takım olarak sasch marka ile çift olarak değiştirdim.
Değiştirmeden öncesinde, özellikle araba doluyken sert kasislerde sol arkadan lok diye dolu bir ses geliyordu.
Helezon yayları değişmedi çünkü usta sağlam dedi.
Amortisörler değişmesine rağmen sert kasislerde ses hala geliyor.
Alt takımcı ekstra bişey göremedi.
Helezonlardan şüphelendim fakat usta sağlam dedi.
Bu sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?
Egzoz değiyor diyeceğim ama zannetmiyorum.
Stepneyi falan boşalttım.
Bagajda bişey yokken denedim. Ses hala geliyor.
Kasislere biraz sert girince hissediliyor.
Nasıl bi çözüm yolu bulabilirim sizce?
Hocam yeni takılan amortisörde sorun olma ihtimalini gözden kaçırmayın derim. Yıllar önce aynı sorunu yaşadım. Ne rot balansçı ne usta kimse anlayamadı.benim a biraz hızlı girdiğim kasisten inerken bir vurma sesi vardı .demir demire vuru gibi tok bir ses. benim sol öndeydi. Bu ses alt takımda her şey sağlamsa amortisörden başka hiç bir yerden gelmiyor. Tavsiyem amortiörü bir kontrol ettirin hazır yeni değişmişken bir şey varsa garantiden değişir. Birde amortisör değişimlerini 3-5 fazla verip muhakak orijinal yapmak lazım. Bir yıl sonra patlayacak yan sanayinin değişimi osu busu derken orjinalinin fiyatını buluyor. Geçmiş olsun.

armanhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam yeni takılan amortisörde sorun olma ihtimalini gözden kaçırmayın derim. Yıllar önce aynı sorunu yaşadım. Ne rot balansçı ne usta kimse anlayamadı.benim a biraz hızlı girdiğim kasisten inerken bir vurma sesi vardı .demir demire vuru gibi tok bir ses. benim sol öndeydi. Bu ses alt takımda her şey sağlamsa amortisörden başka hiç bir yerden gelmiyor. Tavsiyem amortiörü bir kontrol ettirin hazır yeni değişmişken bir şey varsa garantiden değişir. Birde amortisör değişimlerini 3-5 fazla verip muhakak orijinal yapmak lazım. Bir yıl sonra patlayacak yan sanayinin değişimi osu busu derken orjinalinin fiyatını buluyor. Geçmiş olsun.
Arka amortisörler takım halinde değişti. / sasch alman marka amortisör aldım çift olarak.
Sorun değişmeden önce de GM marka amortisörler varken de devam ediyordu.
Ayrıca bugün şunu da farkettim. Araç manuel, geriye takıp birden geriye debriyaj gaz yapınca 1-2 deneme de tok bir ses geliyor. Arka soldan geliyor gibi. Ama çözemedim.

Tatalay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Çok zaman olmuş çözdünüz mü bilemiyorum ama foruma yeni üye oldum. Arka sesin geldiği taraftaki kapı gergisini değiştirdiniz mi yakın zamanda. Piyasada bir kaç marka yan sanayi gergi dur kalkta veya kasisten geçerken tak diye vurma sesi yapıyor. Kapı kapalıyken uzun parça içerden kapı sacına çarpıyor. Kapıyı sonuna kadar açıp ses yapan hareketleri (kasis, dur geri kalk vs.) deneyin. Elinizi camdan sarkıtıp avucunuzu kapı sacına koyarak da hissedebilirsiniz. Aynı problemi yaşadım