Astra G 4X100 den 5x110 a geçme

cagataybahtiyar

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhabalar , 2003 model astra g aracımda 4x100 alt yapı var. Ben bu araca orjinal 5x110 opel jantını flanş olayı olmadan takmak istiyorum. Bu sebeple ön porya ve diski 5 bijon olan ile değiştirip arka kampanayada 5 bijon porya alma fikrim var. Arka kampananın 5 bijon olanıda varmış özellikle stok sordurdum. Ama ben 5 bijon olup arkası kampana olan astra ya da zafira görmedim. Sorum şu ;

Poryalar ve disk kampanalar değişsem , doğrudan sorunsuz uyarmı. ?
Piyasada 5 bijon için farklı disk yada balata satılmıyor. Bana sanki birebir aynı ürünün direk bijon aralığı değişik gibi geliyor.
Özellikle bu arka kampananın uyumunu çok merak ediyorum . Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa dönüşüm için sevinirim.

cagataybahtiyar

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Cevap alamadık ama araştırmalarımız devam etti. Forum başlığından dolayı gelen olursa en azından bilgilensin diye bir kaç bilgi vereyim.

araştırmalarım sonucu ön porya değişince 5 bijon diski alıp takıp çözmüş gibi oluyoruz ama ince bir detay var. 4 bijon klasik diskler 256mm iken 5 bijon diskler 280mm gözüküyor tüm datalarda. Çözemediğim kısmı ise ; parçacılarda 5 bijon için ayrı bir balata veya aks taşıyıcısı (Kaliperleri tutan döküm) satılmıyor. Hepsi standart gibi satılıyor. Bizim 4 bijon araçlara 280mm disk takma şansı yok gibi , çünkü diskler zaten kaliper tutucusuyla dipdibe.

Arka kampana için 5 bijon poryadan sonra 5 bijon kampanayı bir satıcının stoğunda buldum. Açıkcası ben hiç bir 5 bijon astrada arkaları kampana görmedim. Telefon açıp sorduğumda böyle bir ürün gerçekten varmı hangi araçlarda çıkıyo diye. Satıcı ürünün olduğunu ama hangi araçlarda yada motor-paket seçeneğinde olduğunu bilmediğini ama zafira ile ortak platform olduğundan uyumlu vardır dedi.

Kısaca araştırmalarda poryalarda sıkıntı yok fakat diskler ve kampanadan dolayı ucu açık kaldı. Bu konular hakkında bilgisi olan varsa konu altına yazabilir. Ben Ordu'da ikamet ettiğimden parçacı veya çıkmacılar gibi çok fazla araştırma yapamıyorum. Burada 5 bijon diski ölçmek için dahi bulamadım mesela ..

Konu ile ilgili gelişmeler olursa yine yazacağım buraya. Hala aktif bir konu benim için fikri olan varsa yazabilirler.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu maceraya neden giriyorsun hocam?

cagataybahtiyar

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Semihx16xel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cevap alamadık ama araştırmalarımız devam etti. Forum başlığından dolayı gelen olursa en azından bilgilensin diye bir kaç bilgi vereyim.

araştırmalarım sonucu ön porya değişince 5 bijon diski alıp takıp çözmüş gibi oluyoruz ama ince bir detay var. 4 bijon klasik diskler 256mm iken 5 bijon diskler 280mm gözüküyor tüm datalarda. Çözemediğim kısmı ise ; parçacılarda 5 bijon için ayrı bir balata veya aks taşıyıcısı (Kaliperleri tutan döküm) satılmıyor. Hepsi standart gibi satılıyor. Bizim 4 bijon araçlara 280mm disk takma şansı yok gibi , çünkü diskler zaten kaliper tutucusuyla dipdibe.

Arka kampana için 5 bijon poryadan sonra 5 bijon kampanayı bir satıcının stoğunda buldum. Açıkcası ben hiç bir 5 bijon astrada arkaları kampana görmedim. Telefon açıp sorduğumda böyle bir ürün gerçekten varmı hangi araçlarda çıkıyo diye. Satıcı ürünün olduğunu ama hangi araçlarda yada motor-paket seçeneğinde olduğunu bilmediğini ama zafira ile ortak platform olduğundan uyumlu vardır dedi.

Kısaca araştırmalarda poryalarda sıkıntı yok fakat diskler ve kampanadan dolayı ucu açık kaldı. Bu konular hakkında bilgisi olan varsa konu altına yazabilir. Ben Ordu'da ikamet ettiğimden parçacı veya çıkmacılar gibi çok fazla araştırma yapamıyorum. Burada 5 bijon diski ölçmek için dahi bulamadım mesela ..

Konu ile ilgili gelişmeler olursa yine yazacağım buraya. Hala aktif bir konu benim için fikri olan varsa yazabilirler.
Selamlar astra g 2000 sedan aracımın arka kampanalarını diske çevirdim Astra h ın arka diskini koydum komple fren daha etkili oldu ön tarafada yapmak istiyosaniz disk fren kaliperi porya fren hortumlarinida degistirmeniz gerek aks kafalarının olacağını zannetmiyorum ama onada bir çözüm yapılırsa fark edilicek derece fren olur hemde istediginiz bijon araligina sahip olursunuz ben şuan ön diskleri yapamadım zamanim olmadi ve forumda yeniyim zamanim oldugunda görsel yüklerim iyi günler:)