astra g lpg de keyfi tekleme sorunu çözümü bulamıyorum

cotemote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar 2004 model astra g sahibiyim.
sorunumdan kısaca bahsetmek gerekirse yaklaşık 1.5 ay önce aracı hararet yaptırdım ve contalar değişti kapak taşlamaya gitti rektefiyeci sibop lar bitmiş değiştirsek iyi olur dedi değiştirdik toplandı fakat arabada gazda kullanırken tekleme belirdi.
teklemeyi de şöyle anlatayım tamamen keyfi. her türlü denemelerime rağmen düşük-yüksek devir, yüke girme rolentide , rampa inerken rampa çıkarken hiçbiri teklemenin tetikleyicisi değil. tamamen keyfi bugün yola çıkıp 200 km hiç teklemeden gidebiliyorum fakat ertesi gün çalıştırdığımda daha ilçenin içinden çıkmadan tekleme belirebiliyor araç teklemeye başladığında 20-30 sn içinde benzine alırsam tekleme gidiyor almazsam motor arıza lambası yanıyor. ve p0300 ateşleme kesici tanındı hatası veriyorbazen benzinden gaza tekrar geçirdipimde tekleme bir süre daha kesilmiş oluyor.

öncelikle aracı bir süre benzinde kullandım gazdaki kadar hissettirmese de benzinde de hafif tekleme yaptığını düşünüyorum fakat çok hafif.
bujiler zaten yeniydi fakat çift tırnaktan tek tırnağa geçirdik. ateşleme bobini değişti. arızalı 1. benzin enjektörü değişti 3. benzin enjektörü işeme yapıyor olabilir diye 3. de yeri değişti fakat hata hala 3. silindir ateşleme kesici.

lpg ecü sü değiştirip deneme fırsatım oldu sorun çözülmedi. 3. lpg enjektörü tamir takımı değişti sorun çözüşmedi. lpg ci beyin donmasından şüphelendi fakat arabaya ustaları sorunu göstermek için ne kadar aldıysam ve ne kadar gezdirdiysem hiç birinde yapmadı ben tekleme yaptığında regulatör ü sıcaklığına bakıyorum öyle ahım şahım bi soğuma tespit edemedik. en son ustalar beyinden şüphelendi fakat beyinci de kendi cihazında 3. silindir yanma bozukluğu olarak arızayı gördü ve mekanik olduğunu söyledi.

şuanlık ustalara götürmeyi bıraktım zaten kaybettiğim zaman para nın yanında aşırı bir demoralizasyon insanı mahvediyor.

sorunla daha önce karşılaşan yada başına gelen varsa yorum yaparsa sevinirim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ayni sorunu biri daha yazdi baglanti hatasiyla cozmus. lpg enjektor hortumlarinin siralasinda prpblem olabilir bi kontrol ettirin

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Benzinde yapmayip lpg de yapiyorsa kesinlikle lpg sisteminde bir ariza vardir. Akunun kutup basini sokun beyin kendini bi sifirlasin. 15 20 dk. Sonra tekrar takin haritayi tekrar bi olustursun bakalim durum ne olacak

cotemote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
p0300 arızasının nedenleri hemen hemen belli fakat bendeki sorunda garip olan tamamen keyfi yapması ve lpg den benzine geçince kesiyor olması lpg ci günlerce uğraştı dediğim gibi lpg ecü sü değiştirdi olmadı enjektör tamir takımı değiştirdi olmadı regulatör donmasından şüphelendi değildi elektrik aksağımına baktı kendince birşey bulamadı. arıza lambası yandığında bazen 3. enjektör soketini söktüğümde motorda titreme olmuyor lpg ci arıza algılayıp beyin kendini korumaya alıyor demişti böyle birşey varmıdır.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Mutlaka,elektirikseldir