Astra G Yağ Öneri

selman45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Aracım 2000 model opel astra 1.6 16v
Castrol magnatec 10 - 40 kullanayım diyorum ne önerirsiniz ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, Aracınızda yağ eksiltme vs durumları varmı ? Bunu açıkçası serviste ustanız önerse daha iyi olacaktır.

selman45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşbuldum teşekkürler, Yağ eksiltme gibi bi durum yok , Periyodik bakımımı kendim yapmak istiyorum biraz araştırdım emin olmak içinde burda soruyorum.

astracd99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a bende yeni üye oldum herkeze kolay geisın bu arada yağ eksiltme azda olsa bende bardı aracım 1999 astra cd 10/40 konulmus bu gune kadar hep eksiltme yapmıs bende oncekı sahıbınmde bende aeastırdı8m mobil 1 10/60 kullandım ve uzun suredır bir problem yok birde her yag degişiminde ıyı bir usta aracılıgı ile bogaz kelebegi temizligi yaptırıyorum ve filtre degişlimlerini her yağ degişiminde yapıyorum bu sekılde araba daha ıyı ferpormans gerceklestiriyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
s.a bende yeni üye oldum herkeze kolay geisın bu arada yağ eksiltme azda olsa bende bardı aracım 1999 astra cd 10/40 konulmus bu gune kadar hep eksiltme yapmıs bende oncekı sahıbınmde bende aeastırdı8m mobil 1 10/60 kullandım ve uzun suredır bir problem yok birde her yag degişiminde ıyı bir usta aracılıgı ile bogaz kelebegi temizligi yaptırıyorum ve filtre degişlimlerini her yağ degişiminde yapıyorum bu sekılde araba daha ıyı ferpormans gerceklestiriyor

Aramıza hoşgeldiniz. Söylediğiniz gibi yapmak lazım hatta alışkanlık haline getirmek lazım örneğin her yağ bakımında bujileri değiştirmek, filtreleri değiştirmek, boğaz kelebeğini temizletmek. Bunlar motorun ömrü için gerçekten çok ama çok önemli hamleler.