Astra G Z16XE Krank Devir Sensörü Arızası

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arefe günü yola çıkacaktım, yağına suyuna lastik havalarına baktırmak için sanayiye giderken arıza ışığım yandı.
Bilgisayarda gördüğüm
Hata "Krank Devir Sensörü Hatalı Sinyal"
Süre "Devamlı"
Şeklinde bir hata ekranı çıktı programda. Usta sensör getirtip değiştirdi ancak sorun devam etti. Tekrar bağlandı, aynı hata kodu ile karşılaştı.

Araçta çekişten düşme, gaz yememe, geç çalışma, tekleme vb. herhangi bir sorun yok. Motor koruma moduna fala nda geçmiyor, gayet gaza bastığımda olması gerektiği gibi 5-6 bin devirlere ulaşıyor.

Şimdi, acelem olduğu için arabamı çok kurcalatmak konusunda güvenmediğim bir yerde yaptırdım bu işlemi. Tekrar gel bayramdan sonra, bakalım halledelim dediler ancak, bir usta bir işi yapabilecek olsa, o kadar sökmüşken yapar.

Başka ustaya gideceğim ama kime gideceğimi bulamadım. Ankara için tavsiye rica ediyorum. (Aslında Opel Garaj'a gitmek istiyorum ama çok yoğunlar, randevu işi de işim dolayısı ile bana olmuyor.)

Anlamadığım krank devir sensörü arızası belirtilerinden hiçbiri aracımda yok, ama hata mesajı krank devir sensörü hatalı sinyal. Bu nasıl olabiliyor bilgisi olan varsa fikir verebilir mi acaba...

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Krank sensörünü kontrol ettirdim, sorun yok. Arıza ışığı yanmaya devam ediyor. Gaz fren kontak ile aldığım arıza kodu 0340, bunun karşılığı ise
P0340
Eksantrik devir sensor devresi arizali

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eksantrik devir sensörü nerede acaba? Araç Z16XE motor kodlu astra g.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel Garaj'a gittim bugün.
Eksantrik sensörü orjinal GM olanı ile değiştirildi, düzelme yok.
Sorun beyin kaynaklı dendi. Hafta içi bir gün sabahtan gidip işin o kısmına girişeceğiz. Beyin sökülüp tamire gidecek.
Orjinal, elektrik tesisatı vb. yerleri kurcalanmamış aracın beyni neden bozulur anlamış değilim.

mustafa3434

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de Astra h var Krank sensörü ile şanzıman hatası veriyor. Krank Sensörü arızalı olsa araba çalışmaz dedi usta. Akü bağlantılarını temizlediler. Sonra aküyü de değiştirdik bazen ondan yapabiliyormuş. Ama yine aynı hataları verdi. Anlayan yok. nabıcam bilmiyorum beyinciye gitmek gerek herhalde

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün Opel Garage Musa usta beyni söküp beyinciye gönderdi. Beyinci de arızanın beyinden kaynaklandığını teyit etti. Tamir edildi ve takıldı. Sorun ortadan kalktı çok şükür.

Teşekkürler opel garage diyorum...