Astra h 1.6 benzin LPG yag

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar yağ secimi önemli evet dexos 2 bir onaylı kullanmak lazım önerilen ve olması gereken bu sorum şu. 1. Aracı ilk aldığımda yağ degistirecektim yağcı ben bu arabalara hep mobil tam sentetik 5w30 koyuyorum abi dedi ama tabi ben ESP koydurtturdum. Koysam sorun olurmu koyan varmı ? 2. Sorumda Triger ve eksantirik dislisi degistirdim tamircide ben yağ olarak dexos 1gen2 kullanıyorum dedi. Bu yağ dexos2den üstün mu kullanan varmı kullanılabilir mi bilgisi olan varmı

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
benim aracım corsa d 1.3 euro 5 esp nasıl dediniz diye yazdım.Şayet GM türkiye de petrol ofisi ile anlaştığı için GM alıp fazladan komisyon vermeye gerek yok sonuçta petrol ofisi GM ye kendi yağından daha kaliteli üretip verecek hali yok.Ancak mobil 1 orjinal olursa (çünkü merdiven altı üretimi çok fazla var) gerçekten çok kaliteli bir yağ.Bizim aile aracı olarak sakladğımız pek kullanmadığımız 2000 model vectra b 2.0 dizel aracımız da var.İlk sahibiyiz ve 310.000km ye kadar kötü şartlarda kullanmamıza rağmen sadece yağ bakımı yapıldı ve yetkili servis bakımları da dahil olmak üzere hep mobil 11 kullanıldı.Araç 310.000 de zincir değiştirip garaja koyduk ve sadece uzun yolda kullanılıyor.Demek istediğim mobil 2000 li yıllarda opelin servis yağı idi.Ozaman ki opelin yarış arabalarına bakarsanız dtm dahil hep üzerinde mobil 1 yazar.Bu motor için mobil 1 dexos 2 yazan esp modelini kullanabilirsiz.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Senin xer vanoslu vamos arıza yapmaması ve motor için uygun olan dexos 2 onayıdır motul 8100 x clean efe yada liqiu moly 4600 dur diğer yağları koyma motoruna antifrizinde motul optimal inugel 5 litre ve içerisine motul mocool tamamdır sorun çıkmaz mobil castrol diğer yağları opel tavsiye etmiyoruz mobil yine koyulabilirde ama en iyisi opel için motul ve liqiu moly dır

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler eksantirik dişlisi trigeri 65 binde değişti saten mobil 1 dexos 2 onaylı 5w30 kullandım hep ama malesef arıza verdi. merak ettim ne olur diye. peki filtre ne kullanayım ne tavsiye edersiniz

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler eksantirik dişlisi trigeri 65 binde değişti saten mobil 1 dexos 2 onaylı 5w30 kullandım hep ama malesef arıza verdi. merak ettim ne olur diye. peki filtre ne kullanayım ne tavsiye edersiniz
Man yada gm filtre kullan

• Beğen
Tepkiler: obelci

eczmert

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;
Aracınıza üretici firma GM 5w30 dexos2 öneriyor. Lakin benim tavsiyem Ligui Moly 4600 top tec dexos2 dir. Sağlam bildiğiniz bir yerden Orjinal bulabilirseniz motul 5w30 clean efe ve mobil 1 ESP de iyidir. Ayrıca Shell helix ultra 5w30 içinde çok kaliteli yağ diyorlar.. Saygılarımla..

• Beğen
Tepkiler: obelci