Astra H bir depo ile kac km

kutoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H 1.6 twinport bir depo ile sehirici kac km gider arkadaslar. Ben benzin ısıgı yandıgı zaman full yapıyorum ve tekrarda ısık yandıgı anda 400 km. Arabaya daha 1500 km once bakım yapıldı ve hep 95 oktan shell alırım.97 oktan benzin alınca daha az km yaptım. Daha fazla km yapması gerekmezmi ? Sizler kac km yapıorsunuz ?

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 oktan ile daha az yakması lazim zira bende öyle oldu ve hep 97 kullanıyorum..
ş.içi 600-650 km normal kullanımda.. devirli kullanırsam 550-600 km civarı

uğur şanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beni astra şehir içi 7.8 şehir dışı 5.3 nizami gidersem 110-130 oluncada 6-6.5 yakıyor

ramazankar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar
Ben aracımı bayiden aldım.Hemen benzin istasyonundan 174.90.-TL full depoyu mazot doldurdum.
Bu mazot ile 1.180 km şehirlerarası yol yaptım.Yakıt lambası yandı.Sonra mazot aldım tekrar 173.40.-TL Şehir içinde kullandım bu mazotu 870.-KM de yakıt lambası yandı nere kadar giderse gitsin diye mazot almadım.Sonra arıza ışığı yandı mazot aldım.ertesi günü servise gittim bir gün aracımı bırakacağım söylendi bıraktım.Bir gün sonra aldım.
Servisten sonra
Şimdi aracım deposunu fulluyorum.Şehirler arasında 870.-KM
Şehir içinde 640.-KM gidiyor.
Ne oldu ise servisten sonra oldu.Tekrar servise gittim.durumu anlattım ve aracımı test e soktular herşey normal dediler.
Sizce de normal midir. veya bir yerde sorun mu var acaba bana yardımcı olaursanız sevinirim.
veya bu işi tam çözen bir servis var ise oraya götürmek istiyorum aracımı yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

Aracım Opel Astra Sedan 2012 Model 1.3 Dizel

Bir de bu araç için araç içi paspas varmıdır.

Koku yapmayan kauçuk veya lastik paspas varsa nereden alabilirim.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol bilgisayarı yok mu? Depoyu doldurup BC değerlerini sıfırlayın, depo bittiğinde ortalama değerlerinizi görün.
Ortalam hızı bilmeden verilen değerler afaki kalır. Açık trafikte 35-40 km ortalama ile kullanırsınız 100 km'de 8-8.5 lt civarı bir değer olur. Daha sıkışık bir trafikte kullanır başka biri. Ortalama hızı 20 km civarı olur. O zaman tüketim 9.5-10 litrelere yaklaşır.

O yüzden tüketimin yanında, ortalama hızı da göz önüne alın.

Kendi şehir içi değerlerim:
Ortalama hız 26 km
Ortalama tüketim 9.0 litre