Astra H Ecn 301, 302,303,304 hata kodu ?

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

5 dakikada silinmemiş olması garip. süreyi uzatmayı deneyin öyleyse. birde kutup başını taktıktan sonra direk çalıştırmadan arıza koduna bakın eğer öyle yapmadıysanız.
kutup başlarının sıkılığınada aman diyim dikkat edin gevşek kalıp tehlike çıkarmasın

Akşam 4 saat kadar sökülü kaldı, çalıştırmadan gaz fren yaptım arıza kodları aynen duruyor...Arabanın benzin haritası bozulmuş olabilir mi, bozulduysa servise gidip program mı attırmak gerekir, ya da nasıl düzelteceğim benzin haritasını ? Biraz araştırınca bu ihtimal olabilir diye düşündüm

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akşam 4 saat kadar sökülü kaldı, çalıştırmadan gaz fren yaptım arıza kodları aynen duruyor...Arabanın benzin haritası bozulmuş olabilir mi, bozulduysa servise gidip program mı attırmak gerekir, ya da nasıl düzelteceğim benzin haritasını ? Biraz araştırınca bu ihtimal olabilir diye düşündüm

nasıl bir arıza koduymuş garip silinmemesi.benim aracımda siliniyor.
benzin haritası kutup başı söküldüğünde silinir fakat sizinkinde nedir durum bilmiyorum açıkçası. arıza kodlarını bile silmediğinden :)
benzin haritası lpgdeki ayar bozukluğundan dolayı bozulabilir.arıza kodları silindiğinde benim aracımda benzin haritasıda siliniyor. yani bi nevi resetleniyor. sonrasında lpg ayarı sorunsuzsa ve lpgde sağlıklı çalışıyorsa benzinde kullanmasanızda benzinde sağlıklı çalışacağı bi haritayı beyin oluşturuyor zaten benzinde çalıştığını sanarak.
bu yüzden aracı benzinde kullanıp arızaların lpgdenmi kaynaklandığını anlamak için benzinle bi 50 km kadar kullanılmasını söylüyorum bu tip sorunlarda.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
H kasa da arıza kodları kutup başı sökülerek silinmez...

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Zaten würt almıştım enjektör temizliği için, 10 gün sonra uzun yola gidecem o zaman hem enjektör temizliği için hem de benzin haritasının düzelmesi için benzinle kullanacağım.Sonra lpg de hiç kullanmadan direk zavoli servisine gidip düzelen (umarım düzelir) benzin haritasına göre ayar yaptıracağım.

Şu anda en mantıklı ve masrafsız formül bu görünüyor, yeni fikirlere açığım :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Zaten würt almıştım enjektör temizliği için, 10 gün sonra uzun yola gidecem o zaman hem enjektör temizliği için hem de benzin haritasının düzelmesi için benzinle kullanacağım.Sonra lpg de hiç kullanmadan direk zavoli servisine gidip düzelen (umarım düzelir) benzin haritasına göre ayar yaptıracağım.

İyi bir ayar için ciddi şartlar lazımdır . Benzin LFT ve SFT ayarlarıda akü ile siliniyor deniliyor ama oda tam bir muamma . Zamanında bunun için çektiğim bir videom var . Link aşağıda .

https://youtu.be/FNkYpads7cw

Ayrıca p030x kodlarının bir çok sebebi olabilir .

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İyi bir ayar için ciddi şartlar lazımdır . Benzin LFT ve SFT ayarlarıda akü ile siliniyor deniliyor ama oda tam bir muamma . Zamanında bunun için çektiğim bir videom var . Link aşağıda .

https://youtu.be/FNkYpads7cw

Ayrıca p030x kodlarının bir çok sebebi olabilir .

z16Let bu konuda farklı demekki bu ihtimali düşünmemiştim açıkçası.aküyü ne zaman sökmek zorunda kalsam ltft stft değerlerini siliyor benim aracım çünkü saolsun...(daimi olarak sanırım 5 yıldır elm 327 ve torque pro ile ltft, stft, hararet,turbo basıncı,motor yükü,maf,voltaj gibi değerleri bir ekranda izliyorum)
hatta elm ile arıza sildiğimde yine sıfırlıyor.prins saolsun bu konuda yada ustam diyeyim maşallah güzel ayar çekmiş %5 civarlarında bi ltft ile geziyorum yıllardır.bazen 0 da oluyor hava sıcaklığındanmıdır yada yakıttanmıdır bilmiyorum.korkumdan bir daha ayara dokunduramadım takıldığından beri...güven duymamdaki yada içimin rahat olmasındaki bir diğer şeyde Aem wideband tabiki.

lpgli araçta Şükrü abinin videoda bahsettiği gibi önce benzinde düzen sağlanmalı.size o yüzden benzinde hataları sildirip ve ltft stft ayarlarınıda resetletip sonrasında arızalar bulunup giderilene ve sonrasında lpg ayarı yapılana kadar benzinde kullanmanızı tavsiye edebilirim sadece..
bu sırada würthü kullanıp kullanmamak size kalmış...

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde hataları sildirip ve ltft stft ayarlarınıda resetletip sonrasında arızalar bulunup giderilene ve sonrasında lpg ayarı yapılana kadar benzinde kullanmanızı tavsiye edebilirim sadece..
bu sırada würthü kullanıp kullanmamak size kalmış...

Servisi arayıp sordum, benzin haritası lpg den dolayı bozulmuş tekrar program atılması gerek, bozulan benzin ayarlarının sıfırlanması ..... 2 tane yetkili servisi aradım "öyle birşey yapmıyoruz, öyle bir olay yok bunu size kim dedi ? " gibi bir tepkiyle karşılaştım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisi arayıp sordum, benzin haritası lpg den dolayı bozulmuş tekrar program atılması gerek, bozulan benzin ayarlarının sıfırlanması ..... 2 tane yetkili servisi aradım "öyle birşey yapmıyoruz, öyle bir olay yok bunu size kim dedi ? " gibi bir tepkiyle karşılaştım.

videoda Şükrü abinin gösterdiği kısmı yaptırın.(O2 learned falan bişi yazıyodu) telefonda anlamamışlardır diye ümit ediyorum.arıza kodlarınıda sildilermi benzinde araçtaki sorunlar daha net ortaya çıkar ona görede sorunlara yönelirsiniz

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
videoda Şükrü abinin gösterdiği kısmı yaptırın.(O2 learned falan bişi yazıyodu) telefonda anlamamışlardır diye ümit ediyorum.arıza kodlarınıda sildilermi benzinde araçtaki sorunlar daha net ortaya çıkar ona görede sorunlara yönelirsiniz

Şükrü abi sağolsun videoyu çok basite indirgemiş, tane tane anlatmış. Bunun adı yakıt değerlerini resetlemektir, serviste çalışan elemanlar nasıl anlamadı, kardeşim benzin değerlerimi fabrika ayarlarına getirmek istiyorum . Ben gayet de uzun anlattım lpg de uzun süre kullandığımı, benzin değerlerinin boZulduğunu, bu değerleri resetleyip lpg ciye gideceğimi.... İki servis de " abi öyle bir şey yok " dedi.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbuldan dönüşte 300 km kadar benzinle gittim, sonra hiç lpg ye almadan gidip kalibrasyon yaptırdım, bütün problemler ortadan kalktı, benzinde de lpg de de sorunsuz, arıza lambasız çalısıyor