Astra H kasa, easytronik vites sorunları

erdemtopuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
2010 model astra h kasa almayı düşünüyorum. Ancak İnternete gördüğüm bazı yorumlar beni düşündürdü. Bu modelde ve seride easytronik vitesten yana birçok kişi dert yanmış. Sizlerden bilgi almak isterim,

Teşekkür ederim.

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Gittiğim Opel servisine genelde ziyaret ederim çay kahve içmek için ve ben ordayken easytronic vites astralar geldiğinde bir kaç tane sorun gördüm,tavsiye etmiyorum kendimce kullanmadım fakat kullanıcı şikayetlerini kendimce gördüm.Bu sistemde vitesin değişimini robot yapmakta (Robotize) debriyaj kolu bu araçlarda kesilip robot koyuluyor ve geçişleri bu robot sağlıyor.

Avantajları
1-Bakım maliyeti düşük (Sadece baskı balata değişimi oluyor bakımında)
2-Yakıt tüketimi az
3-2007 üstünün masrafının az olduğu kesinlike doğrudur.

Dejavantazı
1-Vites geçişleri sert,hissettiriyor normalde fakat 2007 sonrası biraz daha iyi(3.vitese kadar)
2-Baskı balata bitmesine yakın kalibrasyon yaptırman gerekiyor (vites geçişleri dahada sertleşiyor) bu yüzden baskı balata setinin değişimi gerekiyor (volant dahil)

Servise gidip geldikçe duyup gördükçe ekleme yaparım

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Özden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2004 model h kasa var. Alali henuz 20 gun oldu.
Bundan onceki aracim tam otomatik 98 model astra idi. Onunla kiyaslama yapacagim.
- Ilk olarak easytronik oldugu icin yokuslarda frenden cektigin anda geri kaciriyor. Ben ona cok zor alistim. Panikledim gaza bastim patinaj cektirdim. Cidden zor alistim.
- vites gecisleri eski aracima gore nispeten iyi ancak yine tabi ki hissediyorsun. Oyle kusursuz tik yok valla diyebilecegim bir gecis olmuyor. Ancak beni rahatsiz etmiyor.
- benzin sarfiyati 1.6 olmasina ragmen henuz bizi uzmedi. 5.69 tl den 200 tl almistim. Neredeyse 400 km yol yaptim. 2.sefer Gecen hafta 6.25 tl den yine 200 tl aldim. Bakalim kac km gidicem bilmiyorum.
- bana gore konforlu, rahat bir arac. Opeli sevdigim icin birgun bunu degistirsem bile yine astra almak isterim.