Astra H Klima Kontrol Panelinden Gelen Ses

keremgunay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model astra h kasa analog klimalı aracım var. Analog klima tuşunu en sola yani ayağa ve yüze veren kısıma çevirdiğim zaman saat çalışması gibi tıkır tıkır ses geliyor. Sanki bişey takılmış gibi. Fan açık olmadığı halde bile kontağı iki kere çevirdikten sonra bu ses başlıyor. Analog düğmeyi diğer kısımlara çevirdiğim zaman ses kesiliyor. Sebebini bilen veya daha önce bu durumla karşılaşan var mı?

Resim ekledim. Hava yönlendirme tuşu en soldaki konumda iken bu sorun var. Diğer kısımlara çevirdiğimde ses yok.

Ekli dosyalar

• erpar-opel-cikma-elektronik-parca (144).jpg
    erpar-opel-cikma-elektronik-parca (144).jpg
    51.1 KB · Görüntüleme: 99

keremgunay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
d14d1679237b374069eca8f63617fe12.jpg

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ali alan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava akışını yönlendiren kanatçıklardan geliyor o ses . bende de oluyor (aracım 2005) . yıllar ıcınde o bölgede kır,toz vb. seyler kanatçıkların arasına sıkışıyor, bu yüzden olduğunu soylemıstı ustam bana da . ama bu sorunu çözmek için komple on plastık panelın (konsolun) sokulup takılması gerekiyor dedı ... bunu da sonra oturtamazsak yolda takur tukur otmeye baslar araç dedı ..fabrıka da bu panelı robotlar oturtuyor dedı... ne kadar doğru bılmıyorum .belki de ugrasmak ıstemedi .. ben alıştım sese, fazla takılmamak lazım ...kolay gelsın ...

keremgunay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben en sola fazla cevirmeyerek bu sorunu cozdum sanirim. Arada yine ses geliyor ama en sola çevirirken fazla zorlamisim galiba ondan geliyordu bu ses. Az bir şey sağa çevirince tam baş ve ayak resiminin üstüne gelecek şekilde yaptigimda ses kesiliyor

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi