Astra H Sıcaklık Göstergesi

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracı yeni aldım ve maalesef alır almaz tamirci yolu tuttum. Neyse bir şekilde zararımı tazmin ettim sayılır da şimdi yeni yeni öğreniyorum aracı. Kafama takılan bir şey var, arabanın yol bilgisayarında (ana ekranda sağ üst kısım) sıcaklık kısmındaki gösterge çalışmıyor. Ama gizli menüyü açtığımda orada sıcaklık parametresini gördüm diye hatırlıyorum.

Hata kodlarını açmayı öğrendim 3 tane hata kodu öğrendim sırasıyla:

1- 0070 (Yan Çıkış Hava Sıcaklık Sensörü Devresinde Hata)
2- 0400 (O2 Sensöründe Anlamsız Sinyal (Bank1 Sensör1) (Bank2 Sensör1))
3- 1614 (RIM kaybı Seri Veri)

Diğerlerini henüz çözemedim yarın göstermeyi düşünüyorum ama 1. olan sanırım sıcaklık sensörü hatası. Şimdi benim merak ettiğim bu sensör motordaki fanın çalışmasını sağlayan termostat ile alakalı mıdır? Yani bu sebepten motoru tekrar elime alma tehlikesi var mıdır?

sicaklika7b4a6942482aa3e.jpg

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracı yeni aldım ve maalesef alır almaz tamirci yolu tuttum. Neyse bir şekilde zararımı tazmin ettim sayılır da şimdi yeni yeni öğreniyorum aracı. Kafama takılan bir şey var, arabanın yol bilgisayarında (ana ekranda sağ üst kısım) sıcaklık kısmındaki gösterge çalışmıyor. Ama gizli menüyü açtığımda orada sıcaklık parametresini gördüm diye hatırlıyorum.

Hata kodlarını açmayı öğrendim 3 tane hata kodu öğrendim sırasıyla:

1- 0070 (Yan Çıkış Hava Sıcaklık Sensörü Devresinde Hata)
2- 0400 (O2 Sensöründe Anlamsız Sinyal (Bank1 Sensör1) (Bank2 Sensör1))
3- 1614 (RIM kaybı Seri Veri)

Diğerlerini henüz çözemedim yarın göstermeyi düşünüyorum ama 1. olan sanırım sıcaklık sensörü hatası. Şimdi benim merak ettiğim bu sensör motordaki fanın çalışmasını sağlayan termostat ile alakalı mıdır? Yani bu sebepten motoru tekrar elime alma tehlikesi var mıdır?

sicaklika7b4a6942482aa3e.jpg
Burada sadece diş hava sıcaklığı gözükür onun sensörü ya takılmamış ya arızalı

• Beğen
Tepkiler: hunter1907