Astra J 1.4 Turbo Çıt Çıt Çıt Sesi

ysferdmm

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi forumlar, 2014 Astra J 1.4 Turbo Otomatik benzinli 78.000 Km aracım var (LPG YOK) seyir halindeyken yüksek vites düşük devirde gaza yüklendiğim zaman genelde rampalı yerlerde oluyor (motoru karşınıza aldığınızda sağ taraftan) çıt çıt çıt ses geliyor motor anlık kesiliyor gibi oluyor ama saniyelik, yine seyir halindeyken hızlanırken anlık azar azar kesiliyor gibi tekliyor gibi oluyor. Bazı forumlarda bu çıt çıt sesinin piston kırma habercisi olduğu söylenmiş. Yağ dexos 1 gen 2 kullanıyorum bujiler yeni değişti, sizce sorun nedir ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
N75 valfi olabilir

• Beğen
Tepkiler: ysferdmm

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz gibi...1.4 Astra j ve Astra K 1.2-1.4 Otomatik araçlarda piston kırmadan önce bu sesin duyulduğu paylaşılmış... Yanlış hatırlamıyorsam bu ses duyulduktan sonra maalesef gen2 yağ işe yaramıyormuş... İnşallah yanlış hatırlıyorumdur...Ama ne kadar erken tespit edilirse okadar masrafları az olur...Bence en kısa zamanda yetkili veya özel servise bir baktırın derim...

ysferdmm

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz gibi...1.4 Astra j ve Astra K 1.2-1.4 Otomatik araçlarda piston kırmadan önce bu sesin duyulduğu paylaşılmış... Yanlış hatırlamıyorsam bu ses duyulduktan sonra maalesef gen2 yağ işe yaramıyormuş... İnşallah yanlış hatırlıyorumdur...Ama ne kadar erken tespit edilirse okadar masrafları az olur...Bence en kısa zamanda yetkili veya özel servise bir baktırın derim...
Evet hocam çoğu bu sesi duyan kişi piston kırmış, malesef Hatay'da aracı gösterdiğim ustalar bilgisis ve ilgisiz, peki hocam ben piston kırmadan piston segmanlarını değiştirsem bu sorunu engellemiş olurmuyuz, bir faydası olur mu sizce ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet hocam çoğu bu sesi duyan kişi piston kırmış, malesef Hatay'da aracı gösterdiğim ustalar bilgisis ve ilgisiz, peki hocam ben piston kırmadan piston segmanlarını değiştirsem bu sorunu engellemiş olurmuyuz, bir faydası olur mu sizce ?
Güçlendirilmiş piston takılıyor zaten pistonun segman kanalları zayıf kalıyor 2 3 defada uyumsuz yağı yerimi tamamdır

ysferdmm

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Anlayamadım hocam, işe yaramaz mı diyorsunuz yani
Hayır piston komple değişir daha iyisi ile ama yine dexos 1 gen 2 kullanmanız şart

ysferdmm

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Hayır piston komple değişir daha iyisi ile ama yine dexos 1 gen 2 kullanmanız şart
Piston değiştikten sonra problemimi çözecekse dexos 1 gen 2 kullanırız hocam ne olacak 😁 kırmadan değiştiririm ozaman işe yarayacaksa

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Piston değiştikten sonra problemimi çözecekse dexos 1 gen 2 kullanırız hocam ne olacak 😁 kırmadan değiştiririm ozaman işe yarayacaksa
Bencede en kısa zamanda değiştir...Bu soruna LSPI yani düşük devirdeki erken ateşleme deniyor...Bu soruna dex1 Gen2 yağı ile çözüm bulunmuş diyorlar ama bir çok araca özellikle Astra K lara tekrar yazılım yüklemişler...Bu yazılımlamı Dex1 Gen2 yağ ilemi yoksa ikisi ile berabermi çözüm bulmuşlar bilmiyorum...Ama Dex1 Gen2 yağ kesinlikle önerilyior...Servisede bu yazılımı sormanı tavsiye ederim...