Astra j 1.4 turbo rölanti dalgalanmasi ve servise götürün uyarisi

Sencer55

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Merhabalar üstadlar
Astra j 1.4 turbo 2011 benzin/LPG aracım var. Araç benzinde ara ara sarsıntı yapıyor ve bazı zamanlarda zengin karışım hatası alıyorum. Bunun yanı sıra turbo revize edildiği halde en yakın zamanda servise götürün uyarısı alıyorum. Buji ve bobin 7-8 bn km oldu degiseli. Boğaz kelebeği temizlenip adaptasyon yapıldı,maç map sensörleri temizlendi( usta parçalarda sorun olmadığını söyledi) inanın araç beni çok yordu. Çalıştırmaya korkar oldum çünkü bulunduğum şehirde cidden ilgili usta yok. Bu arada aracı epeydir benzinde kullanıyorum. Varsa aynı sorundan muzdarip olan arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum( ltftve stft degerlerini ekledim)saygilar

Screenshot_2021-07-27-15-49-49-708_org.prowl.torque9b94ccd286bb9c58.jpg
Screenshot_2021-07-27-15-49-41-136_org.prowl.torque4c7ab8343f3c9b8e.jpg

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arabanın LFTF değeri çok düşük. -5 / +5 arası olması lazım. Araç zengin yakıt karışımı yaptığı için sarsıntı yaşıyorsun. Bunun bir çok sebebi olabilir. Bence o2 sensörlerine önce bi bak derim. Sonrasında hava filtresine bi bak tıkanma vs var mı ? Yani yakıt fazla hava az sıkıntısı yaşıyorsun şu an. Çok büyük olasılıkla sensör problemi seninki.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arabanın LFTF değeri çok düşük. -5 / +5 arası olması lazım. Araç zengin yakıt karışımı yaptığı için sarsıntı yaşıyorsun. Bunun bir çok sebebi olabilir. Bence o2 sensörlerine önce bi bak derim. Sonrasında hava filtresine bi bak tıkanma vs var mı ? Yani yakıt fazla hava az sıkıntısı yaşıyorsun şu an. Çok büyük olasılıkla sensör problemi seninki.
Oksijen sensörlerini değiştir adaptasyon yaptır hiç bir sıkıntısı kalmaz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir not daha bunu 1.4 lerde genelde maf bozulursa yapar benzinli ise şimdik LPG yi iptal ediyorsun sonrasında aracın çalışırken benzin kapağını açıyorsun vakum yaparsa kapağı açınca bana bildir çözelim basit bir arıza araç inceleme çözülür

Sencer55

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhabalar
Zahmet edip cevap yazdığınız için teşekkürler özel işler nedeniyle geç cevap verebildim. Kontrol ettiğimde benzin kapgini açıp bir vakum oluşmuyor.

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörlerini değiştir adaptasyon yaptır hiç bir sıkıntısı kalmaz
Sensörlera adaptasyon nasıl yapılıyor hocam. Benimkileri sök tak yapıp bıraktılar . Oksijen sensörü sürekli sıkıntı veriyor.

Sencer55

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Sensörlera adaptasyon nasıl yapılıyor hocam. Benimkileri sök tak yapıp bıraktılar . Oksijen sensörü sürekli sıkıntı veriyor.
Sizdede benimki gibi sıkıntılar var mı üstad ?

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Merhabalar üstadlar
Astra j 1.4 turbo 2011 benzin/LPG aracım var. Araç benzinde ara ara sarsıntı yapıyor ve bazı zamanlarda zengin karışım hatası alıyorum. Bunun yanı sıra turbo revize edildiği halde en yakın zamanda servise götürün uyarısı alıyorum. Buji ve bobin 7-8 bn km oldu degiseli. Boğaz kelebeği temizlenip adaptasyon yapıldı,maç map sensörleri temizlendi( usta parçalarda sorun olmadığını söyledi) inanın araç beni çok yordu. Çalıştırmaya korkar oldum çünkü bulunduğum şehirde cidden ilgili usta yok. Bu arada aracı epeydir benzinde kullanıyorum. Varsa aynı sorundan muzdarip olan arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum( ltftve stft degerlerini
Sizdede benimki gibi sıkıntılar var mı üstad ?
Ben de yok yok valla hocam :) oksijen sensörü arızası - değiştiği halde yine arıza veriyor . Turbo ıslık ( bir şey yok dediler) en sonda arabanın alt kısmından gelen ve kabinden duyulan vınlama sesi :))) arada çekiş düşüklüğü partikül uyarısı falan :)))

Sencer55

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Ben de yok yok valla hocam :) oksijen sensörü arızası - değiştiği halde yine arıza veriyor . Turbo ıslık ( bir şey yok dediler) en sonda arabanın alt kısmından gelen ve kabinden duyulan vınlama sesi :))) arada çekiş düşüklüğü partikül uyarısı falan :)))
Yahu sat sat diyorlar bu şekilde satıp kul hakkıda yiyemem hem aracıda seviyorum fakat bölgede inanın usta yok ne yapacağımı şaşırdım

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Yahu sat sat diyorlar bu şekilde satıp kul hakkıda yiyemem hem aracıda seviyorum fakat bölgede inanın usta yok ne yapacağımı şaşırdım
Aynı durumdayım hocam:)) daha yeni aldım ben de aracı seviyorum . Araç değil zaten sıkıntı usta bulamamak. Uğraşmak istemiyorlar.2 hafta boyunca inat ettim gittim geldim ustanın yanınına sonunda uğraşmak zorunda kaldı sensörlerden birinin ters bağlandığını buldu . Düşmanımın başına gelsin istemem o kadar para saydım ağız tadıyla bir kere binemedim.