Astra Kalkışta titreme!

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Başka bir konuda yazdım ama ilgilenen olmadı. O Yüzden yeni konu açmayı deniyorum.

Benim arabamdada (Astra G 2001 1,6 16V) bu aralar kalkışta titreme var. Ayrıca vites geçişlerinde öncekine kıysla biraz daha belli oluyor geçişler. Acaba benmi debriyajı ayarlayamıyorum. Yoksa bi şeymi var merak ediyorum. Ayrıca çekişinde düştüğünü düşünüyorum önceye göre. Baskı balata 6 ay önce bilyasıda 3 ay önce değişti. Carbon clean 7-8 ay olmuştur aynı zamanda egr valfi ve gaz kelebeğinide temizletmiştim. Şimdi tekrar egr temizletmeden önce verdiği tepkileri veriyor araç. Acaba baskı balatada bi şey varmıdır. Yoksa temizlikleri yaptırırsam yeterlimi sizce.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta balatanıda bıtırmıs olabılırsın yada yakıttan dolayı enjektorlerede tıkanma olmus olabılır... bujılerıne bujı kablona baktırıdınmı ona baktr bujılerınden bırı atesleme yapmıyor olabılır oda yapar buyuk ıhtımal

sinan_442

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de oluyo debriyajı fazla kaçırınca.Gazı yerinde verince olmuyo.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yarım debriyaj kullanıyorsan eğer ,bence baskı balata...

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüh yaa.. En çok balatadan korkuyorum. Buji bobin 4-5 ay önce değişti. aklıma gelen başka bi şeyde yok. Balatadan olduğunu nasıl anlarız ki yaa?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silkeleme yapıyosa yakıttanda olabilir

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
balatadan olduğunu anlaman için. el frenini iyice çek. aracını 1. vitese tak ve normal kalkar gibi gaz vererek aracı kaldırmaya çalış.debriyajdan ayağını çekip gaza yavaş yavaş yüklendikçe araç hareket etmeye çalışacaktır.eğerki baskı balatan iyi ise aracın hemen stop eder .yok kaçırıyorsa stop etmez.

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ethem abinin dediği aynen dogru..yada daha kolay bıse var...
5.ci vitese tak el frenını falan cekme kalkmaya calıs arac yurumeye baslarsa bıtmıstır balata stop ederse saglam.

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende benzer sorunları zaman zaman yaşıyorum.bence benzin aldığın yere dikkat et bundan olabilir.ayrıca opeller kalkışta düşük gazda zangırdamayı seviyor kaç opele bindiysem hepsi aynı benimkide 2001 g düşük gazda titriyor göğüs falan .bu ara iyi biraz daha benzin aldığım yeri değiştirdim o yüzden söyledim.önceki arabam fiestaydı rölantide kalkardı gaz vermeden 3. vitese kadarda çıkardı gaz vermeden çok bahse girdim bu yüzden.opeller böyle biraz gazı çok verecen.