Benzinde yanan arıza lambası ( yakıt sistemi zengin hatası)

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selamınaleyküm. Aracım 2004 1.6. Benzinde kullanımda araç arıza lambası yakıyor. Op com ile baktığımda yakıt sistemi zengin arızası görüyorum. Aracı LPG ye attığımda arıza lambası sönüyor. Benzindeyken araçta herhangi bir tekleme falan yok. Sadece benzinde yakıt tüketimi fazla gibi ve hafif koku oluyor. Başına böyle bir sorun gelen var mı? Bu arada benzin pompası ve benzin filtresi yeni, bobin ve bujiler yeni. Yardım ederseniz sevinirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selamınaleyküm. Aracım 2004 1.6. Benzinde kullanımda araç arıza lambası yakıyor. Op com ile baktığımda yakıt sistemi zengin arızası görüyorum. Aracı LPG ye attığımda arıza lambası sönüyor. Benzindeyken araçta herhangi bir tekleme falan yok. Sadece benzinde yakıt tüketimi fazla gibi ve hafif koku oluyor. Başına böyle bir sorun gelen var mı? Bu arada benzin pompası ve benzin filtresi yeni, bobin ve bujiler yeni. Yardım ederseniz sevinirim.
Enejktor arızası şase yapıyor olabilir

• Beğen
Tepkiler: ahmet2002658

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Enejktor arızası şase yapıyor olabilir
Haklısınız. Bi kontrol etmek lazım. LPG enjektör bağlantılarını yaparken düzgün izole etmemiş olabilirler bugün bi kontrol edeyim. Aslında benim aklıma gelen hava akış metre kirlenmesi de olabilir onu da temizleyim.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Bugün hava akış sensörünü Balat’a spreyi ile temizledim. Enjektör kablolarını kontrol ettim. LPG bağlantılarını lehimlemişler makaron ile izole etmişler ama iki tane bağlantı biraz kısa olmuş arka tarafından kablo uçları açıktı bende iyice izole ettim. İnşallah sorun bundandır. Op com ile enjektör kontrolü yapılabiliyordu galiba opcom ile kontrol etmeye çalışayım bakalım.

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
kimsenin başına böyle bir sorun gelmedi mi arkadaşlar. veya konu hakkında bilgi sahibi kimse yok mu?