Corsa 1.3 cdti dış aks başları ses problemi hakkında

lemis78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

foruma ilk defa yazıyorum. Araştırdım fakat aks başları ile ilgili bilgiye ulaşamadım bu yüzden yeni bir konu açtım.

2006 model 1.3 CDTİ CORSA aracım var. ilk yıllardan itibaren direksiyon tam sağ veya sol iken kalkışta sürücü tarafından bir vuruntu sesi geliyor. servislerin söylediği dış aks başlarında sorun var ve değişmesi gerektiği.

Güvenlikle ilgili bir sorun yaratırmı ? Araç hareket halinde iken kazaya vb. durumlara yol açarmı ? değiştirmek zorunlumudur? ( sırf ses kesilsin diye tamir ettirmek istemem , sadece kalkışlarda yapıyor bu sesi)

orjinal servisin dış aks kafaları için verdiği fiyat çok uçuk. Özel servislerden araştırdım ,
(yetkili servisle karşılaştırıldığında) çok ucuz.

Yan sanayi aks başları kullanmak sorun yaratımı? hangi markayı önerirsiniz?

şimdiden teşekkürler

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın alt takımını sağlam tutmak lazım derim. Altınızdaki aracın arızalı olduğunu bile bile yola çıkmak istemezsiniz herhalde. Bence özel serviste orjinal parçalarla yaptırın. Kolay gelsin.

lemis78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru söylüyorsunuz fakat muadil olarak en pahalısını 75tl ye bulduğum dış aks başlarını opel yetkili servisi aracım 5 yaş üstü olduğu için indirimli 650 tl ye veriyor...normalde 850 tl gibi bir fiyatı var.

benim asıl merak ettiğim bu parayı vermeye gerçekten deyip deymeyeceği. bunu öğrenmeye çalışıyorum.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trw, delphi gibi kaliteli yansanayi parcalar taktirmanizi oneririm. sanayide sadece opele bakan bi servis bulup taktirabilirsiniz.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aks kafası sakaya gelmez bı gun kalkıs yaparken kopar cekıcıyle servıs yolunu tutarsınız,araba yerınden kalkmaz rezıl eder adamı..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
akis keserse kalırsın