Corsa D Essentia Sis Kapaklarına Led Montajı

onurecke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba,

Aracıma bu tür uygulamalar yapmayı seviyorum uğraşmak hoşuma gidiyor.

Malum aracımda sis farı yok kapaklara uygun fiyata güzel görüntü oluşturmaya çalıştım malum öğrenci olunca orj sis farı alamıyoruz..

Lafı çok uzatmak istemem resimlerle anlatacağım..Bu uygulamayı yapmadan önce çok araştırdım yapan göremedim umarım arayanlara yardımcı olur bu konu tek düşüncem şuanda bu..

Öncelikle malzemelerimize geçelim;

-Havya(Lehim)
-Lehim Teli
-Sıcak Silikon Tabancası
-Sıcak Silikon Yedek Tüp
-5mm Çapında Beyaz Mantar Led
-5mm Çapında Mantar Led Yuvası
-360Ohm Direnç
-6mm Ahşap Matkap Ucu
-Matkap(ben şarjlı kullandım size kalmış seçim)
-Yeterli Miktarda ince Tel kablo ve 0,75 seyyar kablo(tel mantar ledler için seyyar kablo araçtan kablo çekmek için)

Öncelikle işlemlerimize ledler ile başlıyoruz tesisatı halledersek montaja geçebiliriz.

Dirençlerimizi hazırlıyoruz ve her ledin + ucuna dirençlerimizi bağlıyoruz.Özellikle + ucuna bağlanıcak ekside yanmaz.. Artı uç uzun olan uçtur.

NkaqEP.jpg

aX95EO.jpg

Ledleri artıları artılara eksileri eksilere bağladıktan sonra sis kapaklarına geçebiliriz.

Öncelikle ölçüyoruz kaç led varsa ona göre aralık bırakıp 6mm matkap ucu ile deliyoruz ve yuvalarımızı ve ledlerimizi takıyoruz.

kE4kvm.jpg

Y4nBbz.jpg

mEOPLV.jpg

D3zMJz.jpg

Kablo bağlantıları hazırlandıktan sonra ledleri yalıtıma geçebiliriz sıcak silikon ile hiçbir tel iletken açık kalmayacak şekilde kapatıyoruz ledlerin dibine kadar dolduruyoruz ve ilk denememizi yapıyoruz malzemeden çalmayalım önemli nokta :)(resimde yarısı silikonlanmıştı çekmeyi unutmuşum)

88qg1V.jpg

Gönül isterdiki gündüz ampullerinden kablo çekmek ancak hangisi olanı bir türlü bulamadım bende kısalardan ampul takıldığı yerden çektim(kablolar belli yakında parkları bulursam oraya geçirebilirim. Gündüz yansıması için amacım yoktu gece dikkat çekmesi yeterli benim için..

Montajımız tamamdır.

jB05BJ.jpg

QQDAPy.jpg

XdVvb3.jpg

Akşamdan görüntüler..

B8JM89.jpg

2jLgjv.jpg

vZkEJv.jpg

Elimden gelen bu kadar iyi kötü yorumlarınıza her zaman açığım sağlıcakla kalınız..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben beğendim.gündüz biraz daha belli olabilirdi sadece daha güçlü yanan ledler belki olurdu desem bu defa montajdaki güzel görüntü olmayabilirdi.beğendim ama eline sağlık son resimde özellikle oldukça güzel.paylaşımın da açıklayıcı olmuş eline sağlık

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

onurecke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz gibi daha büyük ledlerde var 10mm çapında ancak görüntüyü bozacağını düşündüğüm için ondan vazgeçtim. Gündüz önemli değiş benim için akşam üstü ve gece kendini çok belli etmesi yeterliydi.. Teşekkürler.

mstfbstnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş elinize sağlık farların ampullerini değiştirdiniz mi yoksa orjinal ampulleri mi bana çok parlak ve beyaz göründüler.

onurecke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş elinize sağlık farların ampullerini değiştirdiniz mi yoksa orjinal ampulleri mi bana çok parlak ve beyaz göründüler.

Teşekkür ederim, kısa ampullerimi Philips Diamond Vision H7 ile değiştirdim canlı gören xenon mu diye soran oldu.. 60tl gibi bir rakama almıştım 1 senedir kullanıyorum sorunsuz..

248008323_tn30_0.jpg

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel olmuş elinize sağlık. Belki power ledlerden kullansaydınız daha belli olurdu ama olsun böyle de çok güzel.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Eski bir konuyu hortlattım galiba yapıldığı günü hatırlıyorum dersem yalan olmaz insan kendi yaptığı şeyi beğensin yeter. Onur selamlar araba hala duruyor mu bu arada ben Emrullah abin