Crossland performans tecrübelerimiz

Emre218

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Crossland araçlarımız ile yaşadığımız tecrübeleri performans yol tutuş veya araç ile ilgili bilgileri birbirimizle ve almak isteyen arakadaşlarla paylaşmak için bu konuyu açtım

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Emre218

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlk olarak şanzıman hakkında bilgi vermek isterim tork konventörlü araçlarımızda düşük devirlerde ve launc kontrol yani , kalkışta frene basılı tutup aynı anda gaza da basıp devir 2000 /3000 arasında 1 kaç saniye bekleyip gaza yüklendiğimizde araç sizi arkanıza yaslayıp otomatik bir araca göre muhteşem bir kalkış yapıyor aynı zamanda bunu yapmak aracınıza çok büyük zararlarda verebilir yinede ben bunun keyfine dayanamayıp yaptığım zamanlar oluyor bu sayede Mercedes ve BMW araçları kalkışta geçtiğim oldu tabi kalkıştan sonrasını anlatmıyorum kalkış derken 80 e kadar yetişemiyorlar :) onun haricinde son hız olarak aracım 1.5 dizel otomatik 4 kişi artı bagaj dolu yokuş aşşağı 218 kmh hıza kadar çıktım araç gitsede güvenemediğim için fren yaptım fakat düz yolda 205 yapabiliyor en yüksek hızı görebilmek için 170 TEn sonra dip gaz yerine gaza az basarak 6. Viteste daha yüksek süratlere çıkabiliyor ama dip gaz yaparak o hızlara çıkınca 197 te tıkanıyor tabi yol şartlarıda pek elverişli değil otobanda çok rahat 160-180 güvenle virajlara girdim ama bi defa İstanbul’a gelirken otobanda 200 le bir viraja girdim gövde baya bi salınım yapsada sağ Salim çıkarttı virajdan :) . Diğer bir hususta dizellerde 4200 devire kadar çok güzel hızlanıyor ama sonrasında ivmelenme düşüyor onun yerine manuel moda alıp performanslı kullanmam gerektiğinde dip gaz yapıp 4100 devirde kendim vites atıyorum yoksa araç 4500 e kadar çeviriyor .

• Beğen

Emre218

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ek olarak merak ettiğim bir konu var aracıma Shell’den mazot aldığımda sonrasında farklı bi markadan örnek olarak total bp den bir sonraki yakıtı aldığımda aracın yol bilgisayarı verilerine göre shel e göre hem menzili yüksek gösteriyor hemde 1 litre az yakıyor olarak göstermekte hep dikkatimi çekiyor ama neden olduğunu bilmiyorum aynı markadan sürekli alip örnek olarak 3 kere shell den alıp dördüncüyü bp den alınca bu durun oluyor

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Shell mazotu daha ince sanirim. Bu nedenle motor daha sessiz ve performansli calisiyor. Bende sizin gibi tespitte bulunmuştum.

• Beğen
Tepkiler: Emre218

Emre218

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et