Dış Sıcaklık Sensörü ve Araç Soğutma Sistemi Arasındaki Bağlantı Hk.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Önce sorun olarak düşündüğüm, daha sonra gerçekten helal olsun ince düşünülmüş dediğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.
Aracım her zaman standart 113 derecede fan açar, hareket halindeyken ortalama 106 derece civarında -2/+2 sapmalarla kullanıyordum.
Bir gün bi baktım araç 105 derecede fan açıyor ve hareket halinde giderken ortalama 90 - 95 derece civarı tutuyor. Ben termostat, fan müşürü vb. parçalardan şüphelendim.
Meğer dış sıcaklık sensörüne bağlı olarak havanın sıcaklığına göre vs soğuk havada 113 de sıcak havada 105 derecede fan açıyor. Benim çok hoşuma gitti bu mühendislik.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet38

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Almanlar bu işi biliyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: mtiryaki

bhtyr

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey Kayseri’de egr temizliği için önerebileceğiniz yer var mı
Selamlar

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Var evet, ama boş zamanını yakalamak çok zor oluyor serdarın.
1 ) Serdar Usta / Bozdağ otomotiv
2) Hüseyin Usta / İkiler OPEL
İkisine de beni söylersen gereken ilgiyi gösterirler
Benim aracın EGR'sini hüseyin usta temizlemişti.

bhtyr

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Var evet, ama boş zamanını yakalamak çok zor oluyor serdarın.
1 ) Serdar Usta / Bozdağ otomotiv
2) Hüseyin Usta / İkiler OPEL
İkisine de beni söylersen gereken ilgiyi gösterirler
Benim aracın EGR'sini hüseyin usta temizlemişti.
Eyw teşekkür ederim

tahmini ne kadar maliyet çıkar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egr yetmez manifold ve intercooler şart

Mehmet38

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Önce sorun olarak düşündüğüm, daha sonra gerçekten helal olsun ince düşünülmüş dediğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.
Aracım her zaman standart 113 derecede fan açar, hareket halindeyken ortalama 106 derece civarında -2/+2 sapmalarla kullanıyordum.
Bir gün bi baktım araç 105 derecede fan açıyor ve hareket halinde giderken ortalama 90 - 95 derece civarı tutuyor. Ben termostat, fan müşürü vb. parçalardan şüphelendim.
Meğer dış sıcaklık sensörüne bağlı olarak havanın sıcaklığına göre vs soğuk havada 113 de sıcak havada 105 derecede fan açıyor. Benim çok hoşuma gitti bu mühendislik.
Benim araçta sürekli 95 lerde geziyordu bi kaç hafta önce mimar Sinan rampada 110lara dayandı korktum, ilk defa başıma gelmişti çektim petrole radyatöre bastım basınçlı suyu 😂 90a düşünce stop edip çekici arayışına girdim sonra vazgeçip gece 2 de aracı sıkıştırmadan rampadan sallayıp yeni sanayiye kadar götürdüm çok stresli bi durumdu 🙂 sabah usta hava yapmış olabileceğini söylemişti ama şimdi anladım ki galiba bende de o dediğiniz parça arıza yapmış. 😅

• Beğen
Tepkiler: mtiryaki

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Benim araçta sürekli 95 lerde geziyordu bi kaç hafta önce mimar Sinan rampada 110lara dayandı korktum, ilk defa başıma gelmişti çektim petrole radyatöre bastım basınçlı suyu 😂 90a düşünce stop edip çekici arayışına girdim sonra vazgeçip gece 2 de aracı sıkıştırmadan rampadan sallayıp yeni sanayiye kadar götürdüm çok stresli bi durumdu 🙂 sabah usta hava yapmış olabileceğini söylemişti ama şimdi anladım ki galiba bende de o dediğiniz parça arıza yapmış. 😅
Maalesef ancak tecrübe edebiliyoruz işte 😅

• Beğen
Tepkiler: Kaan.