Dört Mevsim Lastik Tavsiyesi.

The King

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;

Opel Corsa E aracımın lastikleri baya eskidi. Daha ilk lastikler takılı. Dört mevsim lastik almak istiyorum. Şu an takılı olan lastikler
185 70 R14 Continental. Sizin tafsiye edebileceğiniz istanbul kışında iyi gidebilecek 4 mevsim lastik var mı.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Hiç kimse bu soruya cevap vermez. Neden? Çünkü kolay kolay kimse 4 mevsim lastik kullanmaz. Neden? Çünkü her ne kadar böyle bir lastik var deseler'de böyle bir lastik yoktur. Yazın yazlık yerine geçmez (Yol tutuş, manevra, kızaklama berbattır.) Kışın kışlık yerine geçmez (Karda buzda kaydırır yola tutunamaz serttir konfor sıfırdır.) bu sebepten ötürü ŞİDDETLE 4 MEVSİM LASTİK TAVSİYE ETMİYORUM. İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Efendi efendi en dandik lastiği alın yazın yazlık kışın kışlık 4 mevsimden KAT KAT daha üstündür. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: m_tatlisu ve Mtunc

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Şahsi fikrim 4 mevsimlik lastik kandırmaca bana göre, yukardaki arkadaşın da dediği gibi Kış lastikleri daha tırtıklı ve tırkanklıdır. Yol tutuşunu metropol şehirlerde, istanbul-izmir-ankara gibi gibi gibi. büyükşehirlerde bu 4 mevsimliği kullanabilrisiniz çok fazla yağış olmayan yerlerde hem tasarruf hemde hem yazlık hem kışlık lastiğinden kurtulmuş olursunuz.
Şehirlerarası yolculuk yapıyorsanız ve yaşadığınız il ilçeye kar yağıyorsa kesinlikle 4 mevsim kullanmayın. Yorumları okuduğunuzda dikkat ederseniz, genelde üst sınıf araç gurubuna genelde takıyorlar, çünkü çoğu zaten büyükşehirlerde olduğu için memnuniyet oranıda artıyor.

Bana sorarsanız mevsimsel olarak KIŞ olarak PETLAS yaklaşık olarak 2012 yılından beri aldığım tüm araçların kar lastiğini aldım, çok memnunum.

Normal yazlık lastik te LASSSA yada goodyear kaliteli

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Dört mevsim lastikle tecrübem oldu. Bence en iyisi yazlık kışlık.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende şimdiki aracımı aldığımda üzerinde Michelin 215/50 R17 95W XL CrossClimate+ Dört Mevsim Lastiği
https://www.cimri.com/lastikler/en-...limate-dort-mevsim-lastigi-fiyatlari,11082122 kaliteli sayılabilecek bir lastik vardı...Ufak bir ıslanmada kızaklamaya giriyordu...Çokta sessiz olduğunu söyleyemem...Yani bende 4 mevsim olayına inanmayanlardanım...İki set almak daha iyi olur..Kışlık ve yazlık olarak..Sök-tak olayları biraz uğraştırır ve maddi açıdanda bir miktar külfet olacak ama bende 4 mevsimi önermiyorum açıkçası...

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bende şimdiki aracımı aldığımda üzerinde Michelin 215/50 R17 95W XL CrossClimate+ Dört Mevsim Lastiği
https://www.cimri.com/lastikler/en-...limate-dort-mevsim-lastigi-fiyatlari,11082122 kaliteli sayılabilecek bir lastik vardı...Ufak bir ıslanmada kızaklamaya giriyordu...Çokta sessiz olduğunu söyleyemem...Yani bende 4 mevsim olayına inanmayanlardanım...İki set almak daha iyi olur..Kışlık ve yazlık olarak..Sök-tak olayları biraz uğraştırır ve maddi açıdanda bir miktar külfet olacak ama bende 4 mevsimi önermiyorum açıkçası...
Aynı lastiği halen kullanıyorum. 3 üncü sene oldu ve lastik sertleşti. Aşırı yol sesi yapar hale geldi. İlk 2 sene iyiydi. Şimdi memnun değilim. Verilen parayı hak etmiyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben jant + lastik şeklinde 2 takım kullanıyorum, yedekler sürekli köyde duruyor değişim zamanı kafama göre lastikçiye gidiyorum veya krikoyu koyup kendim değiştiriyorum. 4 mevsim olayına bende inanmıyorum...

• Beğen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kışlık olarak Bridgestone Lm32 tavsiye ederim. Ben üretildiği hafta alıp taktırmıştım ve 6 kış kullandım. Kışın karda ve buzlu yollardan yağmurdan daha iyi tutuşu vardı. Yaşadığınız yer neresi bilmiyorum ama çok kar tutan biryerse lastiğinde üzerinde snow yazanı tercih edin.

• Beğen

m_tatlisu

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Hiç kimse bu soruya cevap vermez. Neden? Çünkü kolay kolay kimse 4 mevsim lastik kullanmaz. Neden? Çünkü her ne kadar böyle bir lastik var deseler'de böyle bir lastik yoktur. Yazın yazlık yerine geçmez (Yol tutuş, manevra, kızaklama berbattır.) Kışın kışlık yerine geçmez (Karda buzda kaydırır yola tutunamaz serttir konfor sıfırdır.) bu sebepten ötürü ŞİDDETLE 4 MEVSİM LASTİK TAVSİYE ETMİYORUM. İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Efendi efendi en dandik lastiği alın yazın yazlık kışın kışlık 4 mevsimden KAT KAT daha üstündür. Saygılar.
Şahin beye katılıyorum ancak şu yönden antalyada yaşarsan kullanabilirsin ancak erzuruda yaşarsan bunu kullanman imkansızdır. işin özü şu devir ekonomi devri bütcene göre hangi lastiği alabiliryorsan en iyi lastik markası odur. tabi git çin malı bir şey al demiyorum ama bütçeni zorlamadan yaptığın her iş en iyisidir. atalarımız bile demiş ayağını yorganına göre uzat uzatki rahat edesin. teşekkürler.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şahin beye katılıyorum ancak şu yönden antalyada yaşarsan kullanabilirsin ancak erzuruda yaşarsan bunu kullanman imkansızdır. işin özü şu devir ekonomi devri bütcene göre hangi lastiği alabiliryorsan en iyi lastik markası odur. tabi git çin malı bir şey al demiyorum ama bütçeni zorlamadan yaptığın her iş en iyisidir. atalarımız bile demiş ayağını yorganına göre uzat uzatki rahat edesin. teşekkürler.
Ilıman iklimlerde ne kışın doğru düzgün kar yağar ne yazın aşırı sıcak olur o zaman tasarruf için al kullan hatta şunuda söyleyeyim araban çok sağlam bir makineyse benim v6 gibi o zaman hariç onun haricinde bunu'da eklemeden geçmeyeyim çünkü lastiğe mevsimsel sebeplerden çok ihtiyaç duyulmaz ama onun haricinde kesinlikle ve kesinlikle almam sizinkisi çok doğru bir tespit gerçi diğer yorum yapan herkeste doğruyu söylemiş işte bu yüzden ben asla bakın asla diyorum 4 mevsim almam.
Hatta bana lastiği bedava versinler her 2 senede bir yıpranmadan değiştirsinler gene bedava olsun o zaman bile almam.