ECN 11508 170008 Arıza kodu.

malibu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2011 Model Astra (1,3cdti HB H kasa easytronic 120,000km) sahibiyiz. İlk 3 bakımı yetkili serviste, diğer bakımları özel servislerde yapıldı. Aracımızdan gayet memnunuz. Rutin km bakımları dışında; akü probleminden dolayı şarj dinamosu( yaklaşık 70.000kmde) ve kızdırma bujileri(yaklaşık 110.000kmde) değişti. Son bir aydır uzun yolda yaklaşık 100km yol katettikten sonra esp ve servis ışıkları yanıyor, otomatik kullanımda vites geçişleri 3000-3500 devir üzerinde gerçekleşiyor. Nadiren manuel/otomatik geçişi sağlanmıyor, sport tuşu aktif olmuyor. Motor susturup tekrar çalıştırıldığında arıza kayboluyor, yola devam ederken bir müddet sonra arıza lışıkları tekrar yanıyor. Sürüşe bu şekilde devam edildiğinde servis lambası ara ara sönüp tekrar yanıyor. Esp ışığı sabit yanıyor. Gaz fren= ECN 11508 ve 170008 arıza kodlarını alıyorum. Aracı ustama götürdüm. Kalorifer/ısıtma sorunu yaşayıp yaşamadığımızı sordu. "Termostat arızası veriyor. Bi değiştirelim" diyor.

İnternette bir çok yerde aynı arızayı yaşayanlar olmuş. Bir kısmı termostat değiştirdiğini sorunun çözülmediğini söylemiş. Bir yerde ABS konnektörlerinde korozyondan kaynaklanabilir demiş (bana mantıklı geldi). Ancak, henüz sorununu ne şekilde giderdiğini paylaşan olmamış. Eğer yardımcı olan olursa, ben bunu paylaşmak istiyorum :)
Bu konuda çaba gösterecek herkese şimdiden teşekkür ederim...

DogukanOz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kesinlikle bilmediğim bir konu ama 2. aracımız linea var bizde dediğiniz gibi sıkıntılar vardı esp ışığı yanıyordu arada ve yandığı zaman hız sabitleyici vs gibi şeyler çalışmıyordu. Fren müşürü değişti sorun gene çözülmemişti. Daha sonra servisten orjinal fren müşürü aldık sorun çözüldü. Ama dediğim gibi bilmediğim bir konu linea da böyle çözmüştük.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2011 Model Astra (1,3cdti HB H kasa easytronic 120,000km) sahibiyiz. İlk 3 bakımı yetkili serviste, diğer bakımları özel servislerde yapıldı. Aracımızdan gayet memnunuz. Rutin km bakımları dışında; akü probleminden dolayı şarj dinamosu( yaklaşık 70.000kmde) ve kızdırma bujileri(yaklaşık 110.000kmde) değişti. Son bir aydır uzun yolda yaklaşık 100km yol katettikten sonra esp ve servis ışıkları yanıyor, otomatik kullanımda vites geçişleri 3000-3500 devir üzerinde gerçekleşiyor. Nadiren manuel/otomatik geçişi sağlanmıyor, sport tuşu aktif olmuyor. Motor susturup tekrar çalıştırıldığında arıza kayboluyor, yola devam ederken bir müddet sonra arıza lışıkları tekrar yanıyor. Sürüşe bu şekilde devam edildiğinde servis lambası ara ara sönüp tekrar yanıyor. Esp ışığı sabit yanıyor. Gaz fren= ECN 11508 ve 170008 arıza kodlarını alıyorum. Aracı ustama götürdüm. Kalorifer/ısıtma sorunu yaşayıp yaşamadığımızı sordu. "Termostat arızası veriyor. Bi değiştirelim" diyor.

İnternette bir çok yerde aynı arızayı yaşayanlar olmuş. Bir kısmı termostat değiştirdiğini sorunun çözülmediğini söylemiş. Bir yerde ABS konnektörlerinde korozyondan kaynaklanabilir demiş (bana mantıklı geldi). Ancak, henüz sorununu ne şekilde giderdiğini paylaşan olmamış. Eğer yardımcı olan olursa, ben bunu paylaşmak istiyorum :)
Araçlar bazen alakasız arıza kodları veriyor, aracın elektronik aksaminda ya da sigortalardan birinde çıkan sıkıntı yanlış okunuyor

Elektronik aksami ve sigortaları kontrol ettirin önce, bence

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
inşallah sorun düzelir. sonucu burada yazarsanız memnun oluruz.

Kemal03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun var 2009 cdtı easytronic bu arıxalara ek olarak kalorifer ılık üflüyor, ustam termostat açık kalıyor yani işlevini yerine getirmiyor dedi. Önümüzdeki günlerde termostatı değiştirip tekrar deneme yapacağım buradan durumu paylaşırım

malibu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun var 2009 cdtı easytronic bu arıxalara ek olarak kalorifer ılık üflüyor, ustam termostat açık kalıyor yani işlevini yerine getirmiyor dedi. Önümüzdeki günlerde termostatı değiştirip tekrar deneme yapacağım buradan durumu paylaşırım

Herhangi bir gelişme var mı?

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mecburen bu tür arızalar deneme yanılma yöntemi ile çözüm bulur. Birde serviste parayı biraz fazla verip kesin çözüm alınabilir. En etkilisi bence serviste parayı basıp sorundan kurtulmak maddi durum elverdiği sürece bu şekilde kafanızda rahat olur. Öbür türlü her usta motorun bi yerini değiştirip söker araba hışır oluyor.

ihsan___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aynı arıza kodlarıyla bugun karsılastım. Nasıl bir yol izledinız cozebıldınız mi arızayı

Joseph26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba sorunu çözen oldumu ben de aynı arızayla karşılaştım şuan şehir dışındayım zor durumda kaldım tanıdık usta vs de yok burda. Sorunu yaşayıp çözen varsa cevaplarsanız çok sevinirim. Bende de 1.3 astra hb cdti var 2009 model

Yunuscns

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözen oldumu sorunu aynı sorun bendede var