en kısa sürede servise götürünüz uyarısı

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese iyi günler dilerim aracım astra j 1.4 turbo otomatik yapmış olduğum bi geziden sonra yolda yokuşlarda bi kaç defa servise götürünüz uyarısı geldi araçta herhangi bir performans düşüklüğü çekişte düşüklük olmadı motordan farklı bi ses de gelmiyor bugün de kafama takıldığı için aracı biraz zorladım vites 6 bin devirde değişti yine uyarı verdi düz giderken ya da her zorlmamda olmuyor arada veriyor sizce problem ne olabilir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın kmsine göre bobin değişim zamanı gelmiş olabilir cihaza bağlayıp arıza koduna bakınca belli olir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Servise götürün yada esp yakıyor genelde bobin arızası tabi arıza kodunu bilmemiz lazım net bilgi için

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
P0299 dur muhtemelen turbonuzun manifoldunda catlak vardir. Manifold tek basina degistirildigi gibi komple turboyuda degistirmek cozum olur. Ariza tespit cihaziyoa baktirin p0299 yaziyorsa manifoldu sokturup baktirin catlak varmi. Kronik problem bu araclarda 75 80 bin civari turboda catlak meydana gelebiliyo lpg taktirirsaniz daha dusuk kmlerdede rastlayabilirsiniz

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Klasik turbo manifold çatlağı problemi gibi görünüyor. Çok rahatsız etmediği ve performanstan düşmediği sürece sürmeye devam, sıkıntı yaratmaya başladığında turbo değişimi. Eski aracımda birebir yaşadığım sorun, LPG varsa daha sık yaşanıyor. 1.4T'nin kronik sorunu.

kimirai

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Klasik turbo manifold çatlağı problemi gibi görünüyor. Çok rahatsız etmediği ve performanstan düşmediği sürece sürmeye devam, sıkıntı yaratmaya başladığında turbo değişimi. Eski aracımda birebir yaşadığım sorun, LPG varsa daha sık yaşanıyor. 1.4T'nin kronik sorunu.
yoğundum yazamadım sorunun ne olduğunu öğrendim p2261 yani turbo selenoid arızası

• Beğen
Tepkiler: Kaan.