Far ve yağmur sensörü sorunu

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar
2011 model 1.3 astra h aracım
2.5 sene oldu aracı alalı aldığımdan beri otomatik far ve yağmur sensörü çalışmıyor
ön cam orjinal değil benden önce değişmiş, büyük ihtimal bu değişimde oluşmuş sorun
ancan kararan dikiz aynasının altında geceleri yanan sarı bir ışık var, bu ışık sadece geceleri yanıyor
aracın farlarının yanmasıyla alakasız olarak hava kararınca kendiliğinden yanıyor (aracın farları ve iç aydınlatmalar kapalı olsa dahi)
bu lamba yanaken yine camdaki otomatik farın sensörüylemi devreye giriyor eğerki öyleyse sensör arızalı değil diye düşünüyorum
sensörün üstündeki kapağı açtım kablolarına baktım kurcalanmış, kablolarında kopuklar var vede bantlanmış
sensörü düzgün çalışan biri bana o bölgenin resmini çekebilirmi
kabloların yanlış montajlanmış olabileceğini düşünüyorum
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar
2011 model 1.3 astra h aracım
2.5 sene oldu aracı alalı aldığımdan beri otomatik far ve yağmur sensörü çalışmıyor
ön cam orjinal değil benden önce değişmiş, büyük ihtimal bu değişimde oluşmuş sorun
ancan kararan dikiz aynasının altında geceleri yanan sarı bir ışık var, bu ışık sadece geceleri yanıyor
aracın farlarının yanmasıyla alakasız olarak hava kararınca kendiliğinden yanıyor (aracın farları ve iç aydınlatmalar kapalı olsa dahi)
bu lamba yanaken yine camdaki otomatik farın sensörüylemi devreye giriyor eğerki öyleyse sensör arızalı değil diye düşünüyorum
sensörün üstündeki kapağı açtım kablolarına baktım kurcalanmış, kablolarında kopuklar var vede bantlanmış
sensörü düzgün çalışan biri bana o bölgenin resmini çekebilirmi
kabloların yanlış montajlanmış olabileceğini düşünüyorum
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Bana ön camın resmini atarmısın sensor olan yeri

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Bana ön camın resmini atarmısın sensor olan

sensor745ec9ef23ff30d8.png
aynanın arkasındaki plastik kaplamanın içinde
ama yok benim sensörü görmek istiyorsanız gündüz detaylı resimlerini çekip koyarım
kurcaladığım içinde pek düzgün cama yapışık değil sensör

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ama yok benim sensörü görmek istiyorsanız gündüz detaylı resimlerini çekip koyarım
Cama yapışık değilse çalışmaz

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
fotorafı önden çekip atabilir misiniz bcmden iptal edilmiş olmasın yada o plastik kapağın altında soketi var oda çıkartılmış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
IMG_20210508_150145_1c00502fb592d5399.jpg

IMG_20210508_1514581d28834cdb6b381a.jpg

IMG_20210508_1547190e25a3ee46d4a679.jpg

IMG_20210508_150145_1e9dcb3cd48c5249e.jpg

Sensörden 3 tane kablo çıkıyor, tavandan gelen hat, sensör e giren kısımda yeşil kablo solda, siyah olan ortada, kırmızıda sağda.
Bu bağlantının doğru olduğuna emin olamıyorum çünkü daha öncesinden kesilip bantlamışlar kabloları

Ayrıyetten kırmızı siyah olarak aynanın soketine iki kablo giriyor, ama soketin diğer tarafından 4 kablo çıkıyor.
Kabloların orjinal dizilimi mi bu emin olamıyorum biri o bölümün resmini çekerse sevinirim
Cama yapışık değilse çalışmaz

fotorafı önden çekip atabilir misiniz bcmden iptal edilmiş olmasın yada o plastik kapağın altında soketi var oda çıkartılmış olabir

Şuan cama yapışık değil ancak bundan 2 sene öncesi daha iyi bi yapışıktı cama ben biraz çekmiştim çıkarmak içi sonra bu hal oldu
kuvvetli flash ışıkta tutuyorum autoda iken farı hiç kapamıyor herzaman açik farlar
silecekleride bir kademe yukarı aldığımda yağmurdan bağımsız 2 saniyede bir sabit fasılalı çalışıyor
İlginiz için teşekkürler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yuh kabloların hali ney öyle öyle bir kablolama olmaz o cama yapışmak zorunda yoksa çalışmaz ce sensörün önüne toz gelirse gelirse sensörün hemen yüzeyin bir slikon olur o slikon ile sensor arasın da tozlar olursa düzgün çalışmaz söküp iyice temizleyin yerine yapıştırdın tam yerine ama saga sola kaydirma yapmayın çalışmaması budur yapın düzelmezse kodlamaya bakılmalı o sensor ucuz değil ona göre

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
IMG_20210508_150145_1c00502fb592d5399.jpg

IMG_20210508_1514581d28834cdb6b381a.jpg

IMG_20210508_1547190e25a3ee46d4a679.jpg

IMG_20210508_150145_1e9dcb3cd48c5249e.jpg

Sensörden 3 tane kablo çıkıyor, tavandan gelen hat, sensör e giren kısımda yeşil kablo solda, siyah olan ortada, kırmızıda sağda.
Bu bağlantının doğru olduğuna emin olamıyorum çünkü daha öncesinden kesilip bantlamışlar kabloları

Ayrıyetten kırmızı siyah olarak aynanın soketine iki kablo giriyor, ama soketin diğer tarafından 4 kablo çıkıyor.
Kabloların orjinal dizilimi mi bu emin olamıyorum biri o bölümün resmini çekerse sevinirim

Şuan cama yapışık değil ancak bundan 2 sene öncesi daha iyi bi yapışıktı cama ben biraz çekmiştim çıkarmak içi sonra bu hal oldu
kuvvetli flash ışıkta tutuyorum autoda iken farı hiç kapamıyor herzaman açik farlar
silecekleride bir kademe yukarı aldığımda yağmurdan bağımsız 2 saniyede bir sabit fasılalı çalışıyor
İlginiz için teşekkürler.
arkasında aşağıya düşmemesi için metal kilidi var mı yoksa aşağıya düşer normaldir kablolama çok kötü 3 kablodan biri+ biri- diğeride haberleşme kablosudur zaten

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
arkasında aşağıya düşmemesi için metal kilidi var mı yoksa aşağıya düşer normaldir kablolama çok kötü 3 kablodan biri+ biri- diğeride haberleşme kablosudur zaten
hangi renk nereye denk geliyor tam olarak emin olsam tesisattan da emin değilim çünkü
zahmet olmazsa benim çektiğim gibi o bölümün resmini bana atarmısınız?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
hangi renk nereye denk geliyor tam olarak emin olsam tesisattan da emin değilim çünkü
zahmet olmazsa benim çektiğim gibi o bölümün resmini bana atarmısınız?
Bende corsa d var benim sensör audilerle aynı küçük tipte kablolaması farklı olabilir o yüzden astra h olan bir arkadaş foto atarsa daha iyi olur. Yada internetten tis 2000 indirin orada hangi kablo ne işe yarıyor yazıyor bcmde hangi sokete gireceği vs hep var.