Genel Sorunlar (Yakıt, Titreme)

yurul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar iki sorunum var aracım 2010 Model Opel Astra Sport 1.6 115 hp benzin-lpg(landerenzo) otomatik vites
1.si sorunum yakıt ile, yakıt net olarak değişmeyen biçimde şehir içinde 30 litre gaz ile 230 km yapıyor 5kez aynı sonucu aldım. Landirenzo servisine söyledim gösterdim bu araçlar bu kadar yakar dedi.Km başına 40-42 kurup lpg de normal mi j kasa otomatikte?

2.Sabah aracı çalıştırdığımda titreme tekleme yapıyor bazen istop ediyor gün içi kullanımda ise hiç problem yaşamıyorum 10 saat araç yattığında sürekli aynı sorunla karşılaşıyorum. Benzinle başladığımda pek sorun olmuyor. Ancak benzinle başlayıp lpgye oto geçişte sorunu yaşıyorum. Siboptan mı lpg den mi sorun sizce.

Şimdiden teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam geçmiş olsun yakıt probleminiz dahil olmak üzere subap sorunu gibi duruyor. Subaplarınızda basınç testi yaptırarak birşeyler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar iki sorunum var aracım 2010 Model Opel Astra Sport 1.6 115 hp benzin-lpg(landerenzo) otomatik vites
1.si sorunum yakıt ile, yakıt net olarak değişmeyen biçimde şehir içinde 30 litre gaz ile 230 km yapıyor 5kez aynı sonucu aldım. Landirenzo servisine söyledim gösterdim bu araçlar bu kadar yakar dedi.Km başına 40-42 kurup lpg de normal mi j kasa otomatikte?

2.Sabah aracı çalıştırdığımda titreme tekleme yapıyor bazen istop ediyor gün içi kullanımda ise hiç problem yaşamıyorum 10 saat araç yattığında sürekli aynı sorunla karşılaşıyorum. Benzinle başladığımda pek sorun olmuyor. Ancak benzinle başlayıp lpgye oto geçişte sorunu yaşıyorum. Siboptan mı lpg den mi sorun sizce.

Şimdiden teşekkürler.
Bu araclar bu kadar yakar dediyse benim cok yakin arkadasimin ayni araci landrenzo lpg li nasil 380 km yol yapiyor. eger 230 km yapacaksa bosa lpg de binmeyin benzindede aynisini yaparsiniz zaten. Oncelikle araciniza benzinde binin ekran uzerindeki verilere gore yakit ortalamaniz fabrika degerlerindemi yoksa fazlami yakiyor bakin. eger benzinde fabrika degerlerini yakaliyorsaniz lpg ayarinizda skinti var demektir. Zengin karisim probleminiz vardir. Bu sorun araciniza yakin zamanda yakilmayan fazla lpg nin katalizorde yakilmasi sonucu katalizornuzun erimesi, subaplarinizin zarar gormesine neden olacaktir.

Zafer Başaran

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araciniza komprasyon testi yaptirin. Lpg sistemizdeki ayarsizlik sebebiyle yukaridaki bahsettigim olayi erken yasamis olabilirsiniz

Zafer Başaran