katalizör sorunu ve kontak elektronik arızası.

emhcnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba.Foruma yeni üye oldum ve yardımlarınızı rica ediyorum.
Aracım 2005 opel astra h 1.6 benzinli cosmo modeli.
1) Araç katalizör tıkanıklığından muayeneden geçmedi ve şimdide arıza ışığını yaktı. Katalizör tıkanması aracın marş almamasına sebep olur mu ve temizliği varmıdır değişmesimi gerekir?
2) Anahtarı kontağa takıp çevirdiğimde bazen araba işareti olan ikaz lambası yanıp sönüyor o zaman marş hiç basmıyor. Eğer o lamba sabit yanar ise araç çalışıyor.Bikaç ustaya götürdüm her kafadan bir ses çıktı.Böyle bir durum başına gelen yada konu hakkında bilgisi olan varmı?
----Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu anlamanın yolu katalitik konverter temizliğinde kullanılan spreylerden alıp denemeniz fiyatları çok değil konverterin içi kırılmamışsa temizleme yapıyor kırılmışsa bir işe yaramıyor.
benim corsa aracımda aldığımda konverterin içi boşaltılmıştı.tabi blmeden aldım yııllar sonra bir kaza yapınca ortaya çıktı o kazada kaskodan değiştirmiştim.ama biraz yakıt tüketimi dışında işinin boş olması bana sorun yaratmamıştı.ilk çare temizleme spreyi,ikinci çare içini boşaltmak,3.çare değiştirmek olabilir.1000-1200 civarında bir konverter alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arıza ışığının yanıp sönmesi kritik bir arızanın olduğunu gösterir ve çalışmasına izin vermeyebilir.

Sabit yanan arıza ışığı ikincil derece bir önemi ifade eder.

Araç uzun süredir LPG'li ise ve AFR ayarı yapılmadı ise muhtemeldir ki katalizör erimiş. Erimisse değişmesi gerekir, ya da içi boşaltılır.

Erimemis ama içi dolmuş ise temizlik işe yarayabilir.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emhcnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar...

Ufuk54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba.Foruma yeni üye oldum ve yardımlarınızı rica ediyorum.
Aracım 2005 opel astra h 1.6 benzinli cosmo modeli.
1) Araç katalizör tıkanıklığından muayeneden geçmedi ve şimdide arıza ışığını yaktı. Katalizör tıkanması aracın marş almamasına sebep olur mu ve temizliği varmıdır değişmesimi gerekir?
2) Anahtarı kontağa takıp çevirdiğimde bazen araba işareti olan ikaz lambası yanıp sönüyor o zaman marş hiç basmıyor. Eğer o lamba sabit yanar ise araç çalışıyor.Bikaç ustaya götürdüm her kafadan bir ses çıktı.Böyle bir durum başına gelen yada konu hakkında bilgisi olan varmı?
----Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Ayni problem bendede mevcut.bazen hic sorun yok bazen marsta tik tepki yok.aracim 2006 easytronik.bicok yer kontrol etti fakat sonuc yok.bugun bisey farkettim.kontagi actigimda benzin pompasi sesi yok gibi iste ozaman mars basmiyor.yarin bu konu uzerine denemeler yaptiracam.sigorta kutusu denildi oda degisti ama yine sorun devam etti.biktirdi bu arac