Kaza bilgisi

GsLee

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar selamun aleykum bugun bir kaza yaptim biraz degisik bir kaza kafam daginikti sultanbeyli merkezde gidiş gelişli bir yolda geliş tarafinda park yeri buldum park yerini biraz geçip geri geri park edecektim önümdede bir araba beni bekliyordu arkamda bir araba yoktu geri gelirken bir anda arkamda bir araba belirdi dibime kadar girmiş bende geç gördüm ve geri gelirken çarptim sizce kim suçlu olur benim gördüğüm araç arkama takip mesafesi bırakmamiş ve sagımdan geçip yoluna devam edebilicekken sol tarafta arkamda benim gitmemi beklemiş sizce kim suçludur

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. o araç park halinde değilse trafik akışında ise mesafe bırakması lazımdı. ancak geri manevralarda oluşan kazaları eşit kusurda iki tarafa yansıttıklarını duymuştum. eğer aranızda anlaşmazlık varsa polisi çağırıp tutanağı düzenlettirin. daha sağlıklı olur.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

GsLee

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. o araç park halinde değilse trafik akışında ise mesafe bırakması lazımdı. ancak geri manevralarda oluşan kazaları eşit kusurda iki tarafa yansıttıklarını duymuştum. eğer aranızda anlaşmazlık varsa polisi çağırıp tutanağı düzenlettirin. daha sağlıklı olur.
Park halinda degildi normal trafikte olan biriydi oyuzden yuzde 50 50mi oluyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ayni durum benim basimada geldi. Benzinlikte pompaya yanasirken arac yoktu bende orta aynaya bakmadim yan aynalarda arac gorunmuyordu tam arkamdaymis c kasa opele j ile bi vurdum c kasa dağildi . hic ugrasmadim adama getir yaptiralim sanayide dedim onunda ustasi varmis 250 liraya attim hesabina kendi halletti benim aracta cizik dahi yoktu.😀

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Park halinda degildi normal trafikte olan biriydi oyuzden yuzde 50 50mi olur

burada bizim kusur oranı tahminimizle sizin tutanak sonucundaki eksper kusur dağılımı aynı olmayabilir. geri manevralı kazalarda arkadaki kişi belki de gerekli mesafeyi bırakmıştır da öndeki araç o mesafeyi aşıp kaza yapmış olabilir. siz dururken o çarpsaydı suç komple diğer tarafta olurdu. bu tür durumlarda polis tarafından tutanak tutmanızda fayda var. kaza büyük değilse @Zafer715 in de dediği gibi aranızda anlaşma en güzelidir.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam geçmiş olsun. Geri manevra esnasında olan kazada size %100 kusurlusunuz. Trafik ceza kanunda geri manevraları düzenleyen kanun açık. Hasar çok büyük değilse kendi aranızda anlaşma yapmanız daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Zafer715 ve smihci

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu anlatılana göre tam kusurlusunuz.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Siz çarptığınıza göre %100 siz kusurlusunuz. Geri manevra kurallarına uymamışsınız.