Kontak ve Uzaktan Kumanda

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Geçen hafta arabayı çalıştırdım ve belli bir mesafe gittinten sonra bakkal alış verişi için durdum ve arabaya geri döndüğümde çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde tüm ışıklar yandı fakat araba marş basmadı.

Birkaç denemeden sonra kontağın boşa döndüğünü fark ettim. Tüm ışıklar yanıyor olduğu için arabayı vurdurarak çalıştırdım. Sonra park ettim bu seferde arabayı stop ettiremedim kontak boşa döndüğü için. Bende ateşleme bobinini kablosunu çektim ve araba stop etti fakat göstergeler halen yanıyordu bu seferde akü kutup başını çıkarttım.

Servis bana uzak olduğu için araba 1 hafta öyle yattı. Bugün Kontağı değiştirdim. Anahtarı değiştirmemek için eski kontak üzerindeki şifreleri yeni kontağa taşıdı usta. Neyse herşey çalışıyordu marş basıyordu.

Eve gelince 2 şey fark ettim.

1) Kontakdan anahtarı çekince kontak atmıyordu yani direksiyon kilinlenmiyordu. Ayrıca sanki anahtar halen üzerindeymiş gibi direksiyon ışıkları yanıyor teyp'in elektriği kesilmiyordu. Kapıyı açıncada anahtar üzerinde uyarı sinyali veriyordu.

2) Uzaktan kumanda artık ne kapıları kilityor nede açıyor. Mecburen kapıdan kilitliyip açıyorum şuan.

Ustaya sorduğumda kontağın alışması lazım dedi. Alışmazsa getir tekrar bakalım dedi.

Sorum şu Kontak neden atmıyor olabilir ayrıca uzaktan kumandanın çalışmama sebei kontağın atmamasımıdır.

Uzaktan kumandayı kalibrasyon yapmayı denedim fakat hiçbir kıpırtı olmadı. 1nci kademede 30sn'ye düğmelere bastım fakat birşey değişmedi

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
kontak alışması degil öncelikle götür kontagı düzeltsin atacak haale gerirsin. Akünü bitirir.
Anahtarıda kontak açık senkronize edersen düzelir muhtemelen. Düzelmediyse kumanda piline bi bak. Bide içerde kapıları şöför kapısından kapatıp dene

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarın alışmasıyla alakası yok tekrar ustana göster

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaların şu zamanla alışır zamanla düzelir lafları yüzünden sanayiden soğudu insanlar.

obio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok enterasan usta ayakkabı ustası sanki bir iki güne ayağına alışır der gibi..:D

vpp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra g lerde bu sorun cok karsılasıyor benımde basıma aynı sey gelmıstı kontak bende hıc donmuyordu bı yag ısmı verdıler onu sıktıktan sora arada bır benmde kontak atmıyor dıarı kendını yagladıgım zaman kendıne gelıyor bı deneyın