Lastik seçimi 225 45 r17

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Yarın 4 lastigimi değiştiriyorum.
Lastikçide hazırda yoktu, siparişini verdi. Yarın gelecek.

Orijinal lastik ebatı 225 50 17

Continental alıyorum. 2021 üretimi, Contact 6
Yeni desen imiş.

Fiyat araştırması yaptığımda karşıma farklı fiyatlar çıktı.
En son konuştuğum lastikçide sökme takma balans dahil tanesi 1.075 TL'ye anlaştım.

Orijinalde arabamda bu lastikler vardı. 4 yıl önce mecburen bir çift değiştirmiş, yine aynı lastiği almıştım. (Yollarımız yol değil, mayın tarlası. Tabandan giren kocaman bir vida yanaktan çıkarak janta da zarar verdikten sonra kırılmış. Kırılırken de yanaktan parça koparmıştı. Gece yarısı iyi yormuştu beni)

Arabam 44.000'de. Değiştirmekte bir tık geç kaldım. 4 yıl ya da 40.000 km'de 4 lastiği değiştiriyorum. Dişleri iyi durumda olsa da artık sertleşmeye başladığını biliyorum.

Genelde motosiklet kullandığım için arabamın km'si pek artmaz. Ve genelde şehir içinde, ailemle biryerlere gideceksem kullanıyorum.
Ve hatta zaman zaman arabamın garajda boşuna yatması canımı sıkıyor ve satma fikri giriyor aklıma. Ama hemen vazgeçiyorum. Severek kullanıyorum. (Bağlandım herhalde) 😍

Gerçi aldık artık ama, yine de bir yorumunuz olursa dinlemek isterim. :)

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Guven

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yarın 4 lastigimi değiştiriyorum.
Lastikçide hazırda yoktu, siparişini verdi. Yarın gelecek.

Orijinal lastik ebatı 225 50 17

Continental alıyorum. 2021 üretimi, Contact 6
Yeni desen imiş.

Fiyat araştırması yaptığımda karşıma farklı fiyatlar çıktı.
En son konuştuğum lastikçide sökme takma balans dahil tanesi 1.075 TL'ye anlaştım.

Orijinalde arabamda bu lastikler vardı. 4 yıl önce mecburen bir çift değiştirmiş, yine aynı lastiği almıştım. (Yollarımız yol değil, mayın tarlası. Tabandan giren kocaman bir vida yanaktan çıkarak janta da zarar verdikten sonra kırılmış. Kırılırken de yanaktan parça koparmıştı. Gece yarısı iyi yormuştu beni)

Arabam 44.000'de. Değiştirmekte bir tık geç kaldım. 4 yıl ya da 40.000 km'de 4 lastiği değiştiriyorum. Dişleri iyi durumda olsa da artık sertleşmeye başladığını biliyorum.

Genelde motosiklet kullandığım için arabamın km'si pek artmaz. Ve genelde şehir içinde, ailemle biryerlere gideceksem kullanıyorum.
Ve hatta zaman zaman arabamın garajda boşuna yatması canımı sıkıyor ve satma fikri giriyor aklıma. Ama hemen vazgeçiyorum. Severek kullanıyorum. (Bağlandım herhalde) 😍

Gerçi aldık artık ama, yine de bir yorumunuz olursa dinlemek isterim. :)
Abi anlaştığın lastik PremiumContact6 mı yoksa EcoContact6 mı? Premium ile değiştirilmesi bence daha iyi olur, çünkü EcoContact serisi biraz daha çabuk sertleşiyor deneyimlediğim kadarıyla..

• Beğen

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
1. Michelin Pilot Sport 4
2. Continental Conti Sport Contact 5

Aslında kullanmam gerekenler bunlar benim aracıma göre ama işte fiyat farkı aşırı 4 lastikte 1000 TL fiyat farkı çıkıyor.

• Beğen

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Abi anlaştığın lastik PremiumContact6 mı yoksa EcoContact6 mı? Premium ile değiştirilmesi bence daha iyi olur, çünkü EcoContact serisi biraz daha çabuk sertleşiyor deneyimlediğim kadarıyla..
Premium Contact Berkay'cım.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
1. Michelin Pilot Sport 4
2. Continental Conti Sport Contact 5

Aslında kullanmam gerekenler bunlar benim aracıma göre ama işte fiyat farkı aşırı 4 lastikte 1000 TL fiyat farkı çıkıyor.

Maalesef öyle.

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Tamamdır abim doğru tercih hayırlı olsun güle güle kullanın :)
Çok teşekkür ederim Berkay'cım. 🙏

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay