lastiklerimiz hakkında kış lasti,klerinizi nasıl saklıyorsunuz

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
faydası olur diye düşündüm
Lastiklerin her zaman serin, kuru ve doğal havalandırmalı yerlerde saklanması gerekiyor. Lastikler açık alanda muhafaza ediliyorsa, brandayla örtülerek yağmur ve diğer dış etkenlere karşı da korunmalı. Lastiklerin güneş ışığından, ultraviyole ve diğer yapay ışıklardan korunması da önemli. Ortam sıcaklığının ise 35 derecenin altında olması gerekiyor. Sıcak su boruları veya radyatörlerle direkt temastan korunması da şart. Lastikler, zeminden en az 10 santimetre yükseklikteki raflara, dikey konumda yerleştirilmeli ve biçim bozukluğunun önlenmesi amacıyla, ayda bir kere yerlerinin dönüşümlü olarak değiştirilmelidir. Kimyasal maddelerden, solventten veya hidrokarbürden, lastiğe zarar verecek metal maddelerden uzakta saklanması da gerekiyor. Lastikler janta monte edilmiş ve şişirilmiş halde olmadığı sürece, uzun süre üst üste istiflenmiş olarak saklanmamalı ve başka nesneler altında ezilmesinden kaçınılmalı. Lastiklerin yakınında alev alıcı veya yanıcı maddeler, kıvılcım veya elektrik deşarjına yol açabilecek her türlü materyal olmaması da önemli.

bedri4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: lastiklerimiz hakkında kış lasti,klerinizi nasıl saklıyorsunuz

Ben lastikleri janta monte edilmiş ve şişirilmiş halde dikey olarak bodrumda tutuyorum ama yazıya göre üst üste de olabilirmiş hangisi daha doğru olur sizce.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bedri4 link' Alıntı:
Ben lastikleri janta monte edilmiş ve şişirilmiş halde dikey olarak bodrumda tutuyorum ama yazıya göre üst üste de olabilirmiş hangisi daha doğru olur sizce.

Jantlar üzerinde ise yatay üst üste (aralarına karton koyabilirsiniz jantlar zarar görmesin diye)
Jantlar yoksa dikey yanyana

bedri4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kışlıklarımda sac jant var. yazlıkları çıkartınca servisteki araç yıkama bölümünde köpük ve basınçlı su ile yıkıyorum;  wd40 ile üstünde kalan ziftleri temizleyip tekrar yıkadıktan sonra yetkili servisteki otele bırakıyorum..