LPG montajı sırasında hangi kabloları kesiyorlar ?

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG montajı sonrası hem benzinde hem lpg de problem yaşıyan opelcilerden birisiyim.
Montaj sırasında hangi kabloları kesip, lpg sisteminin kablolarını bağlıyorlar biliyor musunuz ? Ben kendi bildiklerimi yazıyorum.

• Ateşleme bobinine devir okuyabilmesi için bir kablo
  • Her bir benzin enjektörüne kablo
  • Ayrıca TECH2 nin bağlandığı OBDII portuna 3 tane kablo

bağladılar. Dahası var mı ?

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bende sadece su borusu kesildi sanırım onun haricinde hiç bir kesme işlemi olmadı.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG montajı sonrası hem benzinde hem lpg de problem yaşıyan opelcilerden birisiyim.
Montaj sırasında hangi kabloları kesip, lpg sisteminin kablolarını bağlıyorlar biliyor musunuz ? Ben kendi bildiklerimi yazıyorum.

• Ateşleme bobinine devir okuyabilmesi için bir kablo
  • Her bir benzin enjektörüne kablo
  • Ayrıca TECH2 nin bağlandığı OBDII portuna 3 tane kablo
bağladılar. Dahası var mı ?

Merhaba Alaattin Bey,
Kablo seçenekleri daha'da uzatılabilir, ama markadan markaya farklılıklar gösterebilir.

-Bazı markalarda bobinden devir ucu alınmaz,
Benzin enjektörlerinden RPM (devir) okur.
Bunun avantajı bobine geri besleme yaparak, bobin arızalarını gidermektir.

-Her bir benzin enjektörlerinin negatif ucundan enjektör sinyallerini okumak için alınan kablolar vardır. Bazı araçlarda bu durum istisnadır. Bazı araçlarda pozitif gönderme olduğu için pozitif kablolardan bağlantı yapılır.

-OBDII bağlantısı markadan markaya değişmektedir,
Bazı markalardahiç yoktur, bazı markalarda arıza ışığı yandığında silmesi içindir. Yine başka bir başlantı şeklinde ise arıza ışığı yanmaması için ecü'nün göndermiş olduğu fakir ve zengin sinyallerine göre karışım oranını ayarlamaya yarar.

-Kontak+ ceyranı alınır, aracın stop halinde olduğunu veyahutta çalışır halde olduğunu algılamak için.

-Akü ceyran, Akü şase elektronik kontrol ünitesindeki bilgilerin silinmemesine yarar ve sistemin şasesini ve ceyranını burdan alır sistemin çalışmasını sağlar.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Atıker SafeFast OBDII sistem takılı aracımda ancak ben iyi bir programlama yapıldığına inanmıyorum. İstanbulda bu işi ehli ile yapabilecek bir yer biliyor musunuz ?
Bide piyasada atiker fast ve multifast için kablo ve yazılım satan bir kaç kişi var. Acaba bu kablo/yazılım ikilisi safefast ile uyum sağlar mı?
Teşekkürler

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Atıker SafeFast OBDII sistem takılı aracımda ancak ben iyi bir programlama yapıldığına inanmıyorum. İstanbulda bu işi ehli ile yapabilecek bir yer biliyor musunuz ?
Bide piyasada atiker fast ve multifast için kablo ve yazılım satan bir kaç kişi var. Acaba bu kablo/yazılım ikilisi safefast ile uyum sağlar mı?
Teşekkürler

Merhaba istanbulda atiker konusunda size yardımcı olabilecek mavi ay lpg'yi öneririm.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teleflex de sadece su borusuna t boru takılır birde aracın boşta duran soketi lpg beynine o kadar;)

esser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensöründen lpg beynine kablo bağlantısı yapılmazsa gaz ayarını sadece benzinden referans alarak yapabilirler.Bilgisizce gaz ayarı ve montajı yapan bir çok servis var dikkatli seçim yapınız.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlamadıysam oksijen sensörünün de LPG beynine bağlandığını söylüyorsunuz ?
Bu işlem sırasında ATIKER 'ın safefast programında oksijen sensörünün ters/düz ayarlanması şeklinde methotlar vardı.
Bu ne anlama geliyor? Birde oksijen sensörüne bağlanan bu kablo, aracın kendi beynini etkileyebilir mi ?