Motor arıza ışığı flaşör gibi yanıp sönüyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim,affınıza sığınarak bir soru daha sormak istiyorum,Katalitik konvertör iptal mi edilmelidir,yoksa temizletsek de yeterli olur mu?
Temizleme durumu yok, ancak yenisi ile değiştiriliyor. İptal ettirirsen muayenelerde sorun yaşarsın, çünkü muayenelerde aracın orjinal donanımlarını çalışır durumda istiyorlar. Bir de bazı yerlerde ustalar durum çakılmasın diye katalitik konventörün içini boşaltıyorlar.

enoman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temizleme durumu yok, ancak yenisi ile değiştiriliyor. İptal ettirirsen muayenelerde sorun yaşarsın, çünkü muayenelerde aracın orjinal donanımlarını çalışır durumda istiyorlar. Bir de bazı yerlerde ustalar durum çakılmasın diye katalitik konventörün içini boşaltıyorlar.
Anladım çok teşekkür ederim.Saygılar,iyi bayramlar...

yusuf8966

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2004 model opel astra h 1.6 benzin aracım bulunmakta. Hiç tüp takılmadı. Aracımın benzini az kalmıştı benzin ışığı yanmaktaydı. Aniden aracımın rölantisi düşmeye başları ve araba boştayken hissedilir şekilde titremeye başladı yola çıktım 50 km hızı geçince vites 2,3,4 farketmiyor gaza bastıkça motor arıza ışığı yanıp sönüyor, ayağımı gazdan çekince ışık sönüyor ve yanmıyor.
Gittim benzin aldım depo dolu ama yine aynı sorun devam ediyor 50 km'yi geçtikten sonra gaza bastığımda motor arıza ışığı yanıp yanıp sönüyor gazdan ayağını çektiğimde ise ışın hiç yanmıyor. Sorun nedir ? şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Arız kodlarınıda aşağıda yazıyorum. Hiç bir şey anlamadım malesef :(
hata kodları: Ecn111606 (motor arıza ışığı hiç yanmıyor),
112052 (motor arıza ışığı 1 defa yanıp sönüyor),
130000 (motor arıza ışığı 1 defa yanıp sönüyor),
155060 (motor arıza ışığı 1 defa yanıp sönüyor),
161450 (motor arıza ışığı 6 defa yanıp sönüyor),

cengizyurek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50yi geçince yanıp sönme yapıyorsa ateşleme bobininde sıkıntı var demektir. o ışığın yanıp sönüyorsa zaten o2 sensörü çalışıyor demektir. katalitik konvertöre zarar gelebilir diye uyarıyor. araban çiğ yakıt atar ateşlemeyi düzgün yapmadığı için.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biz oksijen sensörünü değiştirdikten sonra arıza ışığının yanıp sönmesi sona ermişti ama bizdeki arıza bulguları arkadaşın anlattığı gibi değildi.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme bobinide yanıp sönme oluyor.deneyerek çözebilirsiniz rahatlıkla.ustanız düzelmezse söküp geri takar eski bobini 5 dk da.

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

kursatkarabocek

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, gaza basınca motor arıza ışığı flaşör gibi yanıp sönüyor,gazdan ayağımı çekince sorun yok.Ayrıca araç çekişten de düşüyor ve yığılıyor.Bir de KLİMAYI AÇINCA RÖLANTİ SAPITIYOR,ARAÇ AŞIRI SİLKELİYOR.Bu sorunlar nedir,ÇILDIRTTI VALLAHİ.Aracın port sensörünü yaptırdık,,emme manifoldu onarıldı,üst kapak değişti,1milyar harcadık,tam herşey yoluna girdi derken dün akşam aracı aldım,sorunlar farklı yerlerden devam ediyor.Ayrıca lambda sensörü ve ateşleme bobinini daha önce değiştirmiştik,onları hiç saymıyorum bile.Fıttırmak üzereyim,lütfen yardım.:mad:

VİDEO: http://www.izlesene.com/video/arabalar-astra-h-ariza-isigi-yanmasi-sorunu/2411767
Sorunun çözümü neymiş çok merak ettim?