Motor suyuna yağ karışması

osmankarakoc85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Motor devir daim suyuna yağ karışmış. ilk gittiğim servis yağ soğutucusu bozulmuş bunun yapılması lazım dedi. İkinci gittiğim servis bu arabalarda yağ soğutucusu yok conta yakmışsın onun yapılması lazım dedi.

Aracım Opel Astra 2012 model H Kasa Benzinli..

Şimdi bir usta benzinli arabalarda yağ soğutucu olmaz dizelerde olur diyor. Diğeri bunda da yağ soğutucusu var diyor.

Bu arabalarda yağ soğutucusu var mı yok mu ?

Yardımlarınızı rica ederim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ soğutucusunun belki sadece contalarının değişimiylede kurtulabilir...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Conta yakmışsın diyen usta uyanık sanırım ;)
Ufak bir araştırma ile aracınızda yağ sogutucusu oldugunu ögrendim.

Forumda arama yaparsanız daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz , yag sogutucusu yuzunden başına buna benzer olay gelen bir arkadaşımızın yorumu; ''direk soğutma suyu kabıyla birlikte değiştirip antifiriz koydum. Yağ soğutucusunu ve oringleri de değiştirdik :)''

Buyrun konu (son sayfasında sonuç yazıyor) = http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/99857-1-6-benzinli-motorda-yag-sogutucusu-3.html

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı arızayı yaşayanlarda biriyim.
Yağ soğutucudaki kaçaktan soğutma suyuna yağ karışıyor. Değişmesi gerekir. Tamir takımıyla sadece contaları değişenleri de duydum.

Sonrasında soğutma suyuna onun temizleyici bir ilacı var, ondan koyup değişmeniz gerekir.
Genleşme kabındaki yağ çok az da olsa kalıyor. Ben 1, 1,5 sene sonra soğutma suyu sensörü okuyamadığı için genleşme kabını ve sensörünü değişmek zorunda kaldım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama şu yağ soğutucus yok diyene gitmeyin ;)

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ soğutucusu var.egzos manifoldunun hemen altında.alüminyum koruma sökülmeden görülmüyor. soğutucuda çatlak yoksa oringler değiştirilerek tedavi edilebilir.Yalnız oringlerin değişimi 2-3 saati bulabiliyor.yanlış hatırlamıyorsam 3 ad. oring vardı ve 70-100 tl aralığındaydı.

selahattin.ycl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yag sogutucu suyu karisiyormus . Ustamin demesine gore kronik sorun . Yag sogutucu degissek . Ilacla su haznesi temizlenecek . Sensorler bozulmus ise degiscek . Su sensoru yan sanayi 30 tl . Org. Gm ise 60 tl idi .