Müşteri memnuniyetsizligi‏ (vestel)

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vestelinbizde çamaşır makinesi vardı 7 sene garantiliydi tam 8 kez sorunu çıktı,anakartı değişti ,kayış değişti,deterjan kutusu değişti en sonunda sinirlendik dilekçe yazdık makinanın bir üst versiyonu geldi...ben servisçiye dedim ki;bir kaç defa daha gelseydiniz bu servis kağıtlarıyla kitap oluşcaktı dedim:D

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arçeliğin tübitaktan daha çok patenti var bu firmaların hepsiyle çalışıyorum arçelik arge dede staj yapmıştım ayrıca.

eğer avrupalı kadar iyi ürettiğimiz bir mal varsa gidip onu alalım başka ülkelere vergi ödemeyelim.

ha dersinizki onlar kadar kaliteli yapamıyoruz o zaman tamam helali hoş olsun.

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada arçelikten makinaları değişenler sanırım hepiniz aynı makinadan almıssınız:D:D:D

sakal_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+ generel elektrik ve mieleyi de eklemek isterim.
bence feryat eden bu vatandaşın hislerini anlamak lazım.bende ülkemizde iyi ürünler yapıldığını ve yerli malı tüketilmesinden yanayım.ancak maalesef bu ürünlerin satış fiuatları hiç milli sermayeymiş gibi olmadığı için tercih etmiyorum.
örneğin 32" LCD tv yi ele alalım söz konusu ordan açıldığı için.bunların platformlarını zaten dünyada 2 marka üretiyor ve hepsine aynı firma satıyor.sonra detaya girmeyecem ama diğer markalar kendi yazılımlarını ve diğer elektronik donanımlarını ilave edip yeni bir tv ortaya çıkarıyorlar.piyasada bu işin öncüleri belli;sony, philips,lg, panasonic, samsung v.s. diye gidiyor.
ee iyi güzelde bu yukarda saydığım markaların hepsi ithal, vestel arçelik yerli.birde fiyatlarına bakalım???? acaba yerli dediğimiz yani milli sermayemiz acaba rekabet etmek için dahamı uygun fiyata satıyor yoksa kafa kafayamı gidiyolar.bu sadece tv içinde geçerli değil ayrıca beyaz eşyanın çoğunda aynı olay söz konusu.üstüne birde teknik servis yetersiz ve ilgisiz kalında tabikide daha dayanıklı olan yabancı markalar tercih ediliyor.
aynı tartışmanın bir benzeri forumda kış lastiği üzerine vardı.dendiki herkes yabancı markayı alıyor yerliler daha iyi falan.ee tamamda bizim yerli lastikler uluslararası testlerde bile kabul edilmeyen markalar.üstelik micheline ve lassa aynı fiyata satılıyor.ee nası olacak bu iş? nerde milli sermaye.madem millisin ucuza satacaksınki tercih edelim.

Hocam senin saydığın firmaların %99 u artık çin gibi işçiliği düşük olduğu yerlerde üretim yapıyor tabi ki fiyatları yerli üretime göre hemen hemen aynı, tr üretim yapıpta o fiyata verselerya tv leri sıkıyorsa. demem şu ki örnek vereyim biz millet olarak yabancı markaları çok seviyoruz, geçenlerde konu oldu arkadaşımla bne vestelin şu 3.3 cm inceliğindeki 42" tv nin görüntüsü ve özellikleri aynı boyutta sony ve philips'e beş basar dedim de o dama hayatta sony i geçemez demişti gel bayide yerinde inceleyelim dedim gördüki 42" 100hz 3.3cm ultra thin vestel tv daha iyi olduğunu kulağından tutarak bizzat görsel olarak ispatladım.

reklam olarak değerlendirilmesin;
VESTEL 42" 100 hz 3.3cm lik ultra thin full hd tv'de digital usb olayı süper bence jpeg, mp3 ve xvid oynatabiliyoruz. menüleride o kadar güzel ve kullanışlıki tv alacaklara öneririm bu tv yi yaklaşak fiyatı 2.200 tl di yanlış hatırlamıyorsam

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arçelik ve vesteli kesınlıkle almam ve almayızda.ben şu kadar soylıyeyım bosch ve profilonun no frost buzdolabının üzerindeki değerleri okuyun elektrık sarfıyatı bir tek değerdir.ama beko da falan 25 altında su kadar elektrık yakar 25 üstünde şu kadar yakar. vs.ve benım babam 22 yıllık beyaz esyacı.evdekı hersey profilodur zaten.arçelik vestele göre biraz daha düşük kalıtedır ve bu yüzden fiyatıda vestele göre daha düşüktür.vestelde arçelikle rekabet edebilmek için kalıteyı düşürmüştür.ve arıza oranında artıs olmustur.umut abi boschun sadece tr montajı yapılmakta ve parçalar italdir yanı yurtdısından gelmektedır.(bunu soyleyen Bosch Yetkılısı ).birde size br şey söyleyeyim.bilirsiniz belkı ama bosch profilo aynı urundur birinin 180*70*70 no frost buzdolabı herseyıyle aynı olmasına ragmen bosch 1750 profiloda 1500 dur.hatta babamlara gelen ürünlerden bırınde dıs kartonunda bosch yazan buzdolabının üzerindekı amblem profilo cıkmıs :D