Önerilen yedek parça markaları

break

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
# Filtre seti: Mann

# Buji: NGK

# Ön fren disk & balata: Ferodo

# V kayışı: Gates

# Üst kapak (külbütör) conta: Elring

# Antifriz, motor yağı, fren hidroliği: Liqui Moly

60,000 bakımı için seçimlerim yukarıdaki gibi oldu. Bakalım inşallah problem olmaz...

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H için radyatör ve turbo hortumları için Rapro marka orjinale çok yakın yumuşaklıkta ve kalitede. Özellikle 1.3 dizel versiyonlarında intercooler üst hortumu sert olursa radyatörü çok fazla sarsıyor bu da ses ve titreşime neden oluyor.
Aynı araç iöin DK marka sağ motor takozu da gayet yumuşak ve kaliteli.
Bu ürünler fiyat performans olarak Türkiye standartlarında rahatlıkla alınabilecek ürünler

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

hortum konusunda rapro gerçektende hakkını veriyor orjinale en iyi altarnatif. Aynı zamanda amartisör takozu ve z rotu için lemförder(sachs) gerçektende çok kaliteli.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Aşağıda önerdiklerimiz, Opele uygun bire bir aynı/çok yakın kalitede ve her biri otomobil firmalarına parça üreten yan sanayidir.Burda hatırlatma yapmak istiyorum,hiç bir otombil firması kendi bu malları üretmez,tek ürettikleri kaporta motor blokları, şanzıman , enjeksion boruları,fren boruları,aks burçları vs. ile sınırlıdır.diğer elektrik aksamları farlardan tutun rulman triger, enjektör hatta egsoz kat vs. Hep yan sanayiden alır,bunu unutmayın.

Aşağıda aklıma gelen firma ve parçaları dizdim,Bu genişletilebilir ekleyebilirim aklınıza gelen parça varsa. en asla bunlarda sorun yaşamadım.Zaten belli firmalar yukarıda da belirttiğim gibi otomobil firmalarına üreten firmalardır.

Rulman; SKF,FAG,Ruville,SNR,İNA

Devirdaim; SKF,dolz,GRAF,NK,Ruville,Febi,Valeo.

Triger ;Dayco,conti,GATES,İNA,SKF,

Fren; ATE,Textar,Jurid,Lukas yeni ismi TRW,Delphi.

Fren kaliberi; ATE tüm otomobillere,lukas hemen hemen tüm otomobillere,NK,Mapco.Bosch.

Fren diskleri; ATE,Textar,jurid,Lukas,TRW,Brembo,Delphi.

Amortisör; Sachs,Bilstein,Monroe,TRW,Mapco

Debimetre; Bosch;Siemens;Hella;VDO,Ebersbacher.

Oksijen sensoru; Bosch,Beru,Hella,NTK,Siemens,Denso,

Conta; E-ring,MLS,VictorReinz,Elring

Bobin; Bosch,Beru,Siemens,Delphi

Debraj; Sachs,LUK

Volant; Sach,LUK

Akü: Varta, Delphi, Bosch

termostat; behr,wahler

Radyatör: Behr

Benzin pompası: bosch
Kaynak: [MENTION=28982]semia[/MENTION]

Omega b 2.5 v6 için Kraftvoll buji kablosu ve Hella bobin önerirmisiniz? Nasıldır almalımıyım ?

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Omega b 2.5 v6 için Kraftvoll buji kablosu ve Hella bobin önerirmisiniz? Nasıldır almalımıyım ?
Ngk yüksek performanslı buji kabloları ve pipoları var onları tavsiye ederim. Hatta ne varsa ngknın daha güçlü bobinleri olabilir.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Ngk yüksek performanslı buji kabloları ve pipoları var onları tavsiye ederim. Hatta ne varsa ngknın daha güçlü bobinleri olabilir.
Açıkçası fiyat biraz elimi kısıyor çocuğum olacak elimdeki parayı harcamak istemiyorum ama ne yazıkki değişmesi gerekiyor söylediğim parçaların bu yüzden bosch ve gm yerine kraftvoll ve hella ile işimi tamamlıyım dedim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Açıkçası fiyat biraz elimi kısıyor çocuğum olacak elimdeki parayı harcamak istemiyorum ama ne yazıkki değişmesi gerekiyor söylediğim parçaların bu yüzden bosch ve gm yerine kraftvoll ve hella ile işimi tamamlıyım dedim.
Hella kullanın

break

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baski balata ve termostat icin hangi markalari onerirsiniz?