op-com elm vs vs..

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Ya ben opel corsa c kasa aracımı bilgisayara bağlayıp bazı özellklerini açmak bazı özelliklerine bakmak istiyorum ama hangi cihazı almam lazım. Op-com mu elm mi yoksa hangisi

mesela
http://www.ebay.com/itm/OP-COM-VAUX..._Equipment&hash=item3f0e823a60#ht_5035wt_1344

linkteki işimi görür mü

yada cihaz alıp bağladığıma değer mi?

thevenin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence cihazı almanıza gerek yok,

çünkü herzaman gerekli bir gereksiniminiz olmaz,bir iki kere ihtiyacınız olur onda da servise

götürüp bilgisayara bağlattırın.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki op-com yada diğer cihazların farkı be ve corsa c kasada hangisini kullanabilirim?

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende opcom var 70 tl ye satın almıştım mecburiyetten almıştım aracımda çözmem gereken bir problem vardı ama iyikide almışım gerçekten çok işime yaradı

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
op-com ile aracin yazilim sisteminde eklemeler degisiklikler vs vs yapabilirsiniz elm ile yapabilecekleriniz ise SINIRlidir elm genel olarak cogu marka araca göre tasarlanmis op-com ise sadece opel icin imal edilmis sistemlerdir (yanlis bilmiyorsam eger)

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
op-com ile aracin yazilim sisteminde eklemeler degisiklikler vs vs yapabilirsiniz elm ile yapabilecekleriniz ise SINIRlidir elm genel olarak cogu marka araca göre tasarlanmis op-com ise sadece opel icin imal edilmis sistemlerdir (yanlis bilmiyorsam eger)
evet bendeki opcom 92 ve 2010 model opellerin hepsini destekliyor insignia bile var listede denemedim ama bağlanır heralde ancak çok kapsamlı bir cihaz çin malı olmasına rağmen bir çok pahalı cihazın yaptığı işi görüyor arıza kodlarını okuyor siliyor airbağ beynine giriyor abs beynine bağlanıyor aracın kendi ecusuna bağlanıyor hangi lastiğinizin kaç km hızla döndüğünü bile görebilirsiniz ayrıca immolibizer anahtar kodlayabilir veya yedek anahtarınızı düşürmüşseniz aracın hafızasından silebilirsiniz , radyo teyp kod okuma vsvs bir çok detay menüsü var ama keşke opelden bşka araçlarada bağlansaydı :(

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman bende bi op-com alayım araştırıyorum ebayda 20 dolara kargoyla 30 dolara felan geliyor TR ye.

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende istiyorm ya bıktım valla dert dert dert