Opel Corsa 1.7 dti

Phantaso

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli abilerim kardeşlerim..

Kendi paramla kendi şahsıma ilk kez araba alıyor olacağım.Yaşım 21 ve genç işi araçlara bakıyorum sürekli.Sportif tek kapı tarzında ve aklıma opel corsa 1.7 dti tek kapı yatıyor.Ama gel gelelim kronik sıkıntı dedikleri bela beni bu araçtan soğutmaya başladı.Çok fazla söylenti alıyoruz direksiyon kutusunun arıza vermesi,yakıt pompasının arıza vermesi ve aracın sürekli duman atması.Bu aracı daha önceden kullanmadım neyin nesidir bilmiyorum forumda bu aracı kullanmış insanlar var ise bana bilgi verirse çok sevinirim.Bir başka sıkıntımda aracı 1-2 sene sonra satmak istediğimde elden çıkaramamak korkusu tek kapı aracı aileler genelde istemez ve benim gibi takıntılı insanlar kronik problemlerini düşünerek almaz diye düşünüyorum.sahibinden üzerinde bu araçlara baktığımda ise 3 aydan beri aracını satamayan ya da 1-3 ay içinde almış satmaya çalışan kişi o kadar fazla ki vaz geçtim geçeceğim o derece kararsızım.15 Bin lira param var ve paramı heba etmek istemiyorum.Asgari ücretle çalışıp ve genç olup bu paralara araba almak cidden zor. Ek olarak bayramdan sonra almayı düşünüyorum aracı az da olsa piyasanın aşağıya ineceğine ve temiz araçların piyasaya çıkacağını tahmin ediyorum.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben seniin yerinde olsa spor araç alıcak olsam gider satabileceğim türden araçlara bakarım mesela Opel Corsa GSi , Peugeot 106 GTi , Honda Civic , Suzuki Swift Sport gibi .

Phantaso

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben seniin yerinde olsa spor araç alıcak olsam gider satabileceğim türden araçlara bakarım mesela Opel Corsa GSi , Peugeot 106 GTi , Honda Civic , Suzuki Swift Sport gibi .

Opel Corsa GSi sanırsam eski kasa oluyor.Benim istediğim opel 2003 model 1.7 dti,Honda civic ise 93-94-95 model araca 15 bin vermek çok saçma geliyor.Suzuki ye zaten paramız yetmiyor.106 benzinli :) İşte gördüğünüz gibi tam ortadayım ne yapsam ne yapsammm :confused:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa GSi sanırsam eski kasa oluyor.Benim istediğim opel 2003 model 1.7 dti,Honda civic ise 93-94-95 model araca 15 bin vermek çok saçma geliyor.Suzuki ye zaten paramız yetmiyor.106 benzinli :) İşte gördüğünüz gibi tam ortadayım ne yapsam ne yapsammm :confused:

Modelli olması kolay satılacağı anlamına gelmez ayrıca o arabaya bir yazılım at köfteci arabası gibi duman atar hiç sevmem. Benim dediğim arabalara gelicek olursa sonuçta bu tür arabaların özellikle roll gecelerinin olmazsa olmaz fanatiği 106 GTi gibi bir aracın temizini bulursan rahat satarsın. Honda Civic neden tavsiye ettim zamanında 94 tek kapı Honda Civic 1.4 Sport almıştı bir tanıdık 10.500'e arabada baya doluydu Advan jant falan vardı çokta yorgun bir arabaydı ama banamısın demezdi sonra 12.000 liraya sattı Mazda 323 aldı. ama Honda güzel arabadır piyasada çoğu apaçilerin işkencelerine maruz kalsada banamısın demez 13-14.000 liraya temizini rahat bulursun. Corsa Gsi'ye gelirsek pek fanatiği yoktur Astra Gsi kadar ama oda güzel arabadır bende Tigra vardı bende de aynı motor vardı bayada iyi kaçıyordu birde Tigra 1080 kilo Corsa Gsi 980 kilo aradaki farkı düşünürsek daha iyi kaçacağı kesin ama şunu söylim 6 sene Tigra'ya bindim hayatım sanayide geçti arabada lpg yoktu ve orjinal 125.000 kilometredeydi sen 11-12.000 liraya temiz Corsa bulsan bile sana 13-14.000'e patlayabilir yinede tercihin japonlara yönelik olsun geriye kalan parayada aksesuar yaparsın canından bezdirmez birde piyasası olmasın ama canavar gibi gitsin diyorsan sana Hyundai S Coupe tavsiye ederim piyasası hiç yoktur ama temizini bulursan on numara arabadır bizim bir tanıdıkta vardı arabayı 6.500 liraya aldı çok bakımsızdı sadece 1 kere distribitör arızası yaşadı başkada bir sorun yaşatmadı ama araba bildiğin canavar kendisi 1.5 88 beygir 130 nm tork ama kaç tane 106 GTi'ı paramparça etti ben gözümle gördüm benim arabayada 3-4 boy sallamıştı hiç unutmam :D yinede tercihler önemli dediğim gibi.