Opel Omega Teknik Bilgiler

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Omega 25 senenin eskitemediği çağının ötesinde bir tasarıma sahip nadir araçlardan biridir. Omega candır... Üretiminin bittiğine üzüldüğüm bir kaç araçtan biridir. Insignia benim gözümde bir omega olamamıştır.

Her ne kadar cadillac olunca tipi kaymış ta olsa o aynı zamanda bir cadillac'tır.

Doğru bunu söylemeyi unutmuştum :)

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Tamamen tercih meselesi çok güzel araç güle güle kullanın... Teklemesi buji ve bobin değiştirmenize rağmen düzelmedi mi Şahin Bey :(
Ne yazıkki hayır düzelmedi ama aracın çekiş kaybı yok nasıl basıyorsam hala aynı gidiyor özellikle yüksek devirlerde ama alt devirler sürekli zangır zangır titretiyor 4 binden sonra tekleme kesiliyor ve araç roketlemeye devam ediyor.

• Üzgün
Tepkiler: 06Berkay

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Ben ilk araştırdığımda içindeki motoru görünce gerçekten bu işin keyif aracı olduğu konusuna vardım. Çünkü o bildiğimiz Mercedes- Bmw lere kafa tutan bir motoru var hele o yaşına rağmen. Sevdim bu aracı.
Bu aracı al bak bir daha arabadan iniyormusun aşağı :) resmen bağımlılık yapıyor :) hatta eşim çıldırıyor bi gel artık eve diye :D

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Tamamen tercih meselesi çok güzel araç güle güle kullanın... Teklemesi buji ve bobin değiştirmenize rağmen düzelmedi mi Şahin Bey :(
Fakat bir şey dikkatimi çekti araç kliması çalışmamasına rağmen motoru dönüyor acaba bu yaparmı diye düşünmüyor değilim.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Fakat bir şey dikkatimi çekti araç kliması çalışmamasına rağmen motoru dönüyor acaba bu yaparmı diye düşünmüyor değilim.
Durmaması konusunda bir fikrim yok ama eğer klima kompresörü sürekli devrede kalıyorsa bu da motora ekstra yük bindireceğinden etkileyeceğini düşünüyorum Şahin Bey..

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Türkiye'de keyif için çalışan usta yok, gidip otursak muhabbet etsek. Aracımıza keyifle müdahale etse inan parasında değilim kaç istiyorsa verelim, ama usta uğraşmak istemediği araç için milyon tane kulp takıyor. Bakınız Omega, Captiva, İnsignia, Cruze, C5,C4,Laguna liste inanın uzar gider... Birisinin elektroniğine laf eder birinin şanzımanına birinin motoruna... Kısacası ustanın keyfi yoksa o araç kronik sorunludur. Bu omega kendi segmentinin kralı bir arabadır...

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Durmaması konusunda bir fikrim yok ama eğer klima kompresörü sürekli devrede kalıyorsa bu da motora ekstra yük bindireceğinden etkileyeceğini düşünüyorum Şahin Bey..
Bende aynı şeyi düşünüyorum ama tekleme sorunun bundan kaynaklanacağını pek sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Türkiye'de keyif için çalışan usta yok, gidip otursak muhabbet etsek. Aracımıza keyifle müdahale etse inan parasında değilim kaç istiyorsa verelim, ama usta uğraşmak istemediği araç için milyon tane kulp takıyor. Bakınız Omega, Captiva, İnsignia, Cruze, C5,C4,Laguna liste inanın uzar gider... Birisinin elektroniğine laf eder birinin şanzımanına birinin motoruna... Kısacası ustanın keyfi yoksa o araç kronik sorunludur. Bu omega kendi segmentinin kralı bir arabadır...
Çok uzun zamandır takip ediyorum bu aracı ve sizinle aynı düşüncedeyim.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Usta konusunda çok haklısın @Hasip hocam bencede durum ortada