Rölantide aşırı titreme

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze merhabalar. Gurbetciyim arabam astra j 1.7cdti 30km.bir hafta önce İzinden dönerken sırbistanda depoyu doldurduktan sonra 50km sonra durduğumda Rölantide titreme ve motordan şıkırtılı sesler gelmeye başladı.
Anladığım kadarıyla yakıttan oldu,mecburen devam ettim. Yüksek süratte hiçbirşey hissedlmiyor. Çekişi Vs.normal.Evimize ulaştığımızda çeyrek depo yakıt kaldı. Ben üstüne bildiğim yerden tekr
Doldurm,ertesi
Gün yakıt filtresini değiştirdik motor hâlâ sarsıntılı çalışıyor. Servise gittim durumu anlattım pc bağlandı
Herhangi bir ikaz yok enjektör temizleyici takviye edildi.
Şuan azalma var fakat düzelmedi,motor ısındıktan sonra yada biraz km.yaptıktan sonra Rölantide titreme başlıyor. İlk çalıştırdığım zaman titreme Vs.olmuyor.
Sizce yakıttanmıdır.ilerde düzelirmi acaba?

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sırbistanın kotü yakıtını bende duydum daha önce,aynı şekilde Bulgaristandada heryerden yakıt almayın özellikle shell,omv,lukoil gibi yerleri tercih edin sorun yaşama ihtimaliniz daha az olur kalitesiz yakıttan dolayı,depoyu bitirip yada kalan mazotu çektirip sonra filtre değişimi ile beraber yeni yakıt ve temizleme katkısı koysaydınız daha iyi olurdu,bir süre bu şekilde kullanın azalma olduğuna göre iyileşiyor demektir,ilerleyen zamanlarda devam ederse depoyu ve sistemi temizletirsiniz,muhtemelen kalitesiz yakıttan dolayı sorun olmuştur.