Saçma bir sebepten muayeneden kaldım

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu hafta aracımı muayene ye götürdüm, gitmeden önce tüm bakımlarını yaptırdım sorun olmamasına rağmen ön takımı komple yenilettim, amatösörler orjinal değildi onları orjinal gM taktırdım. Muayeneden çıktım ordaki teknisyen yanına çağırdı beni abi senin araç kaldı dedi. nasıl kaldı dedim hayırdır. Neymiş LPG tüpünden motora giden LPG hortumları görünmüyormuş başka borunun içinden gidiyorlar.
Ben bu arabayı 3. defa muayeneye sokuyorum bir sıkıntı olmadı hiç dedim hep aynıydı orası nasıl olcak dedim. LPG ci boruları görünür yapsın dedi teknisyen arkadaş. Bu nasıl bir mantık anlamıyorum. Bursa tüvtürk de oldu bu olay.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Adamların bir kabahati yok, yönetenler hergün yeni bir şey icat ediyor. Bir zamanlar zorunlu olan, LPG borularını koruyan plastik spiral borular artık yasak, deponun altına yalıtım şartı getirildi, standart olmayan plakalar ağır kusur sayılmaya başlandı ...... Biz vatandaş olarak değişikliklere yetişmekte zorlanırken hergün yüzlerce kişiyle muhatap olan görevliler ne yapsın ? :(

Not: Artık muayene sonucu araç ruhsatına işlenmeyeceği için, bundan sonra araçlarımızda muayene sonuç kağıdını da saklamak zorundayız.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen savaş abi öyleymiş artık ruhsata işlenmiyormuş. Yaptırcaz artık yapacak bişey yok.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
biraz vicdanı olanlar bu tür saçma salak kanun yönetmelik hazırlamazlar. lpg kullanan araç sahipleri muayene öncesi çok sıkıntı çekiyorlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte bu LPG illetinden bu yüzden nefret ediyorum. Şilte koydur, dolum ağzını değiştir, tank değiştir, boruları çıkar sonra kapalı park alanlarına girme birde aracın canına okuduğu var. Sonra da LPG ekonomi diyoruz ama ekonomisi filan kalmıyor. Geçmiş olsun. LPG konusu gördükçe dayanamıyor yanıyorum. Elimde değil.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşte bu LPG illetinden bu yüzden nefret ediyorum. Şilte koydur, dolum ağzını değiştir, tank değiştir, boruları çıkar sonra kapalı park alanlarına girme birde aracın canına okuduğu var. Sonra da LPG ekonomi diyoruz ama ekonomisi filan kalmıyor. Geçmiş olsun. LPG konusu gördükçe dayanamıyor yanıyorum. Elimde değil.

Biz buna kısaca "LPG EKONOMİSİ" diyoruz.

LPG sisteminin bakımlarını aksatmadan günü gününe yaptıranlar, LPG sistemi için yaptırdıkları masrafları üst üste koyduklarında acaba ne kadarlık bir kar etmiş oluyorlar? Bana göre LPG'nin en güzel yanı, gaz almak için istasyona girdiğimizde görevliye "fulle" demek, gerisi ızdırap ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Biz buna kısaca "LPG EKONOMİSİ" diyoruz.

LPG sisteminin bakımlarını aksatmadan günü gününe yaptıranlar, LPG sistemi için yaptırdıkları masrafları üst üste koyduklarında acaba ne kadarlık bir kar etmiş oluyorlar? Bana göre LPG'nin en güzel yanı, gaz almak için istasyona girdiğimizde görevliye "fulle" demek, gerisi ızdırap ;)

Aynı fikirdeyim abi. Ya değil ise bir gram faydası yok. İnsanı aracından soğutuyor. Durmadan değişen yasalar o olmadı şu olmadı sanayiler de sürün dur.

murat-turkey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2012 model opel astra enjoy plus aracıma tüp taktırdım fakat muayenede lpg ve rolanti egzos emisyon değerleri yüksek çıkıyor çözüm olarak ne önerirsiniz.