Sağ arkadan gelen çözemediğimiz ses

astra26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar.
Size çözemediğim bir ses hakkında danışmak istiyorum. Bu ses yalnızca kalkış esnasında, direksiyon düz yada çevrilmiş farketmeksizin özellikle yokuş yukarı ve sağ arka teker çukur yada tümseğe geldiğinde duyuluyor.

Araba lifte kaldırılıp iki kez bakıldı, egsoz bağlantıları yada ses yapacak oynayan bir parça yok.

Video linki burada, yardımcı olursanız sevinirim:

Kerim E.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ses benim aracımda da vardı. Bu ses çözümü için yetkili servise gittim. Altı üstü lifte alıp bakacaklardı. Beni 45 dakika beklettiler daha fazla dayanamayıp kendi ustama gittim. Ustam sorunu 5 dakika içinde aks somunundan geldiğini tespit etti. Araya tanıdık sokarak yetkili servise gittim. Beni araya aldılar ve sol aks somununu sıktılar. Sol taraftaki ses geçti bu sefer sağ taraftan gelmeye başladı. ☺
Size ses arka taraftan geliyor gibi gelebilir ama sizin ses aks somununun gevşek olmaz ondan kaynaklı gibi kontrol ettirmenizde fayda var sağ ve sol olarak

• Beğen
Tepkiler: astra26 ve Alfonso

astra26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim :) Aks somunu, egsoz bağlantıları, lastikler, fren balata diskler vs. heryere bakıldı ama sorun hala devam ediyor.

Son düzenleme:

Kerim E.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta karter muhafaza var mı araç esnedikçe karter muhafaza da ses yapiyo olabilir :)

astra26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Var ama yerinden kıpırdamıyor çok sağlam duruyor anlayamadık valla :oops:

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Amortisor yada amortisor takozuna bakin sokmeden bilinmez

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi