Sağ ön lastik tarafından gelen ses..

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracımın 4 kış lastiğini takıp, ön fren balatalarını değiştirdim ve ardından rot'a soktum.
Hiçbir sıkıntı yok takımlarda denildi.
Sonra yaklaşık 5 km dolaştıktan sonra, ilk kalkışlarda sağ ön lastik tarafından uğultu duydum.
Sanayiye geri gittim rot balanscıya, bindi gezdi, frenden geliyor benle alakası yok dedi. Ardından frenciye gittim. Frenci de bindi, gezdik, yaklaşık 100-150 metre gazla frene birlikte basarak bi süre gitti. Sonra dur kalk yaptığında ses gitmişti. Balatalar yeni olduğundan diske yedirmek gerekiyor dedi.
2 gün oldu ama hala bazen ses yapıyor, normaldir değil mi. Kafama takıldı o yüzden bilgi alayım dedim, başına gelen falan varsa belki...
Saygılar...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Balatanın markası nedir? İyi değilse yapar, alışınca azalır. Disklere de bakmak gerekir.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balatalar Bosch marka. diskler iyi durumda.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Biraz zamanın geçmesini bekle bakalım disk balata birbirine uyum sağlaması için birazcık zamana ihtiyaç olabilir.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen abi frencide oyle dedi. Bugün ses baya azaldı 1-2 kez falan duydum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında bu işlere her zaman kıl oluyorum. Balata alışsın disk alışsın falan olsun filan olsun bunlar kadar saçma salak iş olmaz ya... bu işler sanmam ki Avrupa da bizim ülkemizde olduğu gibi olsun balata aşınması ne? disklere uyum sağlaması falan filan adam çıkar silindir üzerine bir şekilde alıştırır ama ülkemizde takar yollar alışacak böyle bir saçmalık olmaz bana göre...