Sağ sol omuz direği arka kısımlar boyalı

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, böyle bir araç aldım. Ekspertiz bana direklerde işlem yok demişti sözel olarak ama raporu tam incelememişim sonradan fark ettim. Raporda aynen başlıktaki gibi yazıyor. Araç Astra H kasa. Fiziki airbag kontrolü önerilir, sol arka çamurluk iç dış boyalıdır yazıyor. Kaput, tavan ve bagaj boyasız. Bir tek sol arka kapı çıkmadan değişik.

Sizce bu arabanın değeri ne kadar düşmeli? Omuz direklerinin arka kısımlarının boyanması ciddi bir etken midir?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, böyle bir araç aldım. Ekspertiz bana direklerde işlem yok demişti sözel olarak ama raporu tam incelememişim sonradan fark ettim. Raporda aynen başlıktaki gibi yazıyor. Araç Astra H kasa. Fiziki airbag kontrolü önerilir, sol arka çamurluk iç dış boyalıdır yazıyor. Kaput, tavan ve bagaj boyasız. Bir tek sol arka kapı çıkmadan değişik.

Sizce bu arabanın değeri ne kadar düşmeli? Omuz direklerinin arka kısımlarının boyanması ciddi bir etken midir?
Sol arka kapı fitili çıkar ve bak aralarda punta izleri varmıdır sonra eğilip arka tampon demirine arka sol dingilin oraları saseleri iyice kontrol et bir yamukluk varmı diye eğer airbak patlak ise çözüm yok buda orj. Cihaz bul hata kodlarında çıkar şase de fazla yamukluk varsa o yine sorun çıkarır ama ufak tefek sorun varsa gerisi kalbinin kânaat getirdiği kadar artık

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sol arka kapı fitili çıkar ve bak aralarda punta izleri varmıdır sonra eğilip arka tampon demirine arka sol dingilin oraları saseleri iyice kontrol et bir yamukluk varmı diye eğer airbak patlak ise çözüm yok buda orj. Cihaz bul hata kodlarında çıkar şase de fazla yamukluk varsa o yine sorun çıkarır ama ufak tefek sorun varsa gerisi kalbinin kânaat getirdiği kadar artık
Teşekkür ederim, araç halen serviste bakacağım çıktığında. Alır almaz şaşmaz'ın yolunu tuttum. Turbo çalışmıyor diye gittik arabayı test ederken sesi değişti ve tamirci ertesi gün motoru açtığında siboplar patlamış dedi. Motorun içinde de fotolarda gördüğünüz hasar mevcut. Önce motoru çalıştırıp sonra teker teker arızalar giderilecek. Ustaya ne yaparsan faturala dedim satıcıya gerekirse dava açacağım. Tamirciye gittiğimde başta 2 bin civarı tutacak bi masrafı var dediğinde satıcıyı aramıştım ve bana bin lira gönderip helalleşelim demişti ben de tamam demiştim. Şimdi ise sadece siboplar kaynaklı 4 bin civarı masrafı var deniyor.

Sizce bu motordaki ezik sıkıntı yaratacak cinsten midir? Usta bir şey olmaz dedi...

WhatsApp-Image-2021-05-25-at-13.50.014d30e8bdffc98717.jpg
WhatsApp-Image-2021-05-25-at-13.50.20fd8b6832f6280b5d.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ezik piston varsa değişmen şart

• Beğen
Tepkiler: hunter1907

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ezik piston varsa değişmen şart
Usta pistonlar sağlam dedi diye hatırlıyorum. Muhtemelen yarına araç çıkacak bakalım inşallah başka sıkıntı yaratmaz. Araba aldım sözde anlayan arkadaşlara güvenmek gibi bir hataya düşünce sanayiden çıkamadım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Usta pistonlar sağlam dedi diye hatırlıyorum. Muhtemelen yarına araç çıkacak bakalım inşallah başka sıkıntı yaratmaz. Araba aldım sözde anlayan arkadaşlara güvenmek gibi bir hataya düşünce sanayiden çıkamadım.
Abi dizelde her zaman karşıya şunu de ilk soğuk marsi ben yapmak istiyorum de sabah git sen yap dizel de anlarsın soğuk iken nasıl çalıştığını bide iyi ekspertiz yapmak lazım birazda internette nerelere bakılır araştırmak

• Beğen
Tepkiler: hunter1907

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi dizelde her zaman karşıya şunu de ilk soğuk marsi ben yapmak istiyorum de sabah git sen yap dizel de anlarsın soğuk iken nasıl çalıştığını bide iyi ekspertiz yapmak lazım birazda internette nerelere bakılır araştırmak
Tecrübe oldu bakalım bundan sonra en baştan her şeyini öğrenip öyle giderim bakmaya. Arabanın motoru toplamışlar bugün deneme sürüşü yapmışlar çekiş problemi devam ediyor onu çözmeye çalışıyorlarmış. Sanırım bu da kronik bir sorun, hayırlısıyla bi yapılsa da binsem artık...