Sol ön taraftan akan kaçak su

dali0925

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşalar,

2006 Model 1.3 Dizel aracımın 10.000 km bakımından sonra aracımın sol ön tarafından su akıntısı oldugunu farkettim. Akıntının tam olarak oldugu yer ön tampona yakın yerde oluyor aracımı sileceklerini çalıştırayım gece iş çıkışı, sabah aracın yanına gittiğimde sol ön tarafta su damlamalarından oluşan tabloyu görüyorum.Sanayiye gittim geçen de adam su deposuna su koydu silecekler çalıştırdım bu sefer de su damlamadı,Aracın su yerinde eksiltme yok, silecek tankında desen ona keza, bu araç kuyu felan mı buldu da akıtıyor anlamadım? Tamirci sorun yok der ben bakıyorum aracım su akıtıyor ya bende sorun var yada tamircide?

Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ön tampona en yakın yer radyatör ve cam suyu yıkama haznesi.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Kaçağın radyatörden veya borulardan olacağını zannetmiyorum. Muhtemelen cam suyu haznesinde conta görevi yapan lastikler vardır. Çatlama yapmış olabilir , borularda çatlama olabilir. Fakat başka bir ihtimal var ki siz hergün su akıttığına şahit oluyorum diyorsunuz.. Öyle olmuş olsa yıkama haznesi de boşalırdı. Siz yinede yarın kontrolünü yapın.

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sızan su silecek veya radyatörden az bir şeydir birikip sonra stop halindeyken boşalıyordur bu sinir bozucu bir durum gerçekten tedaviden çok yoran teşhis.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir resim eklersen daha net cevab veririz,SU eksiltmiyor,yıkama suyu da eksiltmiyorsa tam yerini gösteriseniz?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda klima kullanıyorsanız klimanın nem tahiyesinden su geliyordur. yolcu otobüslerinde arkasında devamlı su akan bir hortum olur. otobanda filan illaki denk gelmişsinizdir. o çıkış bizim araçlarda aracın ya altına akıyor yada tampon kısmında kücük kapta toplanıp ordan akıyor. simdi kullandığım astra da direk yere akıyor. önceki aracım vectra da tamponun orda küçük bir depo vardı, o dolarsa oradan akıyordu. ne silecek suyunda nede motor soğutma suyunda eksilme olmuyorsa klimadan geliyordur.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
su fıskiye morotunun üzerinde küçük hortum var devamlı bozulur onu değiştir .

dali0925

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Resmi ekledim biraz garip bir çekim oldu ama , suyun nereden geldiğini tam emin değilim

Ekli dosyalar

• Fotoğraf-0448.jpg
    Fotoğraf-0448.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 17