Tazyikli suyun kuvveti ve boya atması

Kerim E.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar sevgili abilerim..
Geçen akşam iş çıkışı petrole gideyim, aracın üzerindeki toz akıp gitsin diye araca su tutayım dedim fakat marjpiyel kısmına tazyikli suyu fazla ve yakın tutunca boyası attı ve boyanın alt kısmında bulunan yarı yumuşak halde olan pütür diye tabir edilen kısım zarar gördü. Boyası atan yere rütuş yapsak nasıl olur sizce..
Aman siz dikkat edin marjpiyele su tutarken yakından tutmamaya dikkat edin.

20200721_19330065561b020dcf4986.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O makinelerle yıkamayı da tercih etmiyoruz boyayı çiziyorda ve plastik akşamları kesip atıyor üstad rutuş geç yada internetten aracın rengine göre kalem var al sen kendin uygula

• Beğen
Tepkiler: Kerim E.

Kerim E.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O makinelerle yıkamayı da tercih etmiyoruz boyayı çiziyorda ve plastik akşamları kesip atıyor üstad rutuş geç yada internetten aracın rengine göre kalem var al sen kendin uygula
Tavsiyen için teşekkürler abi rütuş konusunu değerlendireceğim sanırım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bende kalem var aracın renginde yoktu gri aldım ufak yerlere yaptim en azından boya ayınca pas olmuyor ve göze çarpmıyor taş izleri gibi gözükmüyor

Kerim E.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğin gibi abi şuan boyası atmış olan yer gözüme çok batıyor, insan arabasına temiz ve çiziksiz bir şekilde binmek istiyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dediğin gibi abi şuan boyası atmış olan yer gözüme çok batıyor, insan arabasına temiz ve çiziksiz bir şekilde binmek istiyor
Titizlik valla 😁 o yüzden kalem aldım ben heryeri düz gözüksün siyah gözüme çarpmasın diye abi hani ınternetten araştır bak istersen rengine göre al ve kullan yıkayıp temizleyip kurulayıp kalemle çiz boyacı almasa akmda 50 ister birde yazıktır kalemle taşırmadan yapabilirsin bindiğinde temiz olmalı ici güzel kokmalı kapı boşluklarında ayak sürmeleri yada izleri olmamalı papasların hepsi ayni renk toz pislik olmalali 😁 biraz kıllık gibi ama temiz olunca hoşuna gidiyor insanın

• Beğen
Tepkiler: Kerim E. ve omeroz

Kerim E.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Titizlik valla 😁 o yüzden kalem aldım ben heryeri düz gözüksün siyah gözüme çarpmasın diye abi hani ınternetten araştır bak istersen rengine göre al ve kullan yıkayıp temizleyip kurulayıp kalemle çiz boyacı almasa akmda 50 ister birde yazıktır kalemle taşırmadan yapabilirsin bindiğinde temiz olmalı ici güzel kokmalı kapı boşluklarında ayak sürmeleri yada izleri olmamalı papasların hepsi ayni renk toz pislik olmalali 😁 biraz kıllık gibi ama temiz olunca hoşuna gidiyor insanın
Abi senne diyorsun, aracı temiz temiz kullandığımda otururken bile farklı oluyor insan sürüşüm bile değişiyor ☺

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benim de dün açtığım başlıktaki plastik sis farlarının olduğu kısımda siyah boya atması oldu. Onun için de açıkcası ben son gittiğim yıkamacıdaki makineden şüpheleniyorum. O kısımlarda şişme oluyor, sonra boya atıyor. Kısa vadede görünmese de uzun vadede bu basınçlı su tabancaları çok da sağlıklı değil gibi görünüyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Zaten 3-4 ayda bir yıkattırıyorum aracı.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evin önünde yıka boya parlak kalıyor basınç yok önce suyla ilk yıkayın üzerine bişey sürmeden üzerindeki toz yumuşasın sonra oto şampuan ile kovayla üzerinden geçin lifle sonra su ile yıkayıp gölgede kurumadan bezle 2 3 defa silin parlak olur ve uzun vadede boya parlak kalır basınç makineleri boyaya ve plastik aksama zarar veriyor ve hatta arkadaşım aracına sıfır lastik aldık tola çıktım yıkamada durdu su tutayım dedi lastiğe tuttu aman dedim lastik yarıldı zarar veriyor çok basınçlı

Kerim E.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evin önünde yıka boya parlak kalıyor basınç yok önce suyla ilk yıkayın üzerine bişey sürmeden üzerindeki toz yumuşasın sonra oto şampuan ile kovayla üzerinden geçin lifle sonra su ile yıkayıp gölgede kurumadan bezle 2 3 defa silin parlak olur ve uzun vadede boya parlak kalır basınç makineleri boyaya ve plastik aksama zarar veriyor ve hatta arkadaşım aracına sıfır lastik aldık tola çıktım yıkamada durdu su tutayım dedi lastiğe tuttu aman dedim lastik yarıldı zarar veriyor çok basınçlı
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim abi bunları göz önünde bulundurarak tazyikli suya tövbe ediyorum bundan sonra ☺