Vectra a kalorifer musluğu nerde?

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Site içerisinde arama yapsam da bulamadım 94 model vectra a aracımı yeni aldım. Sorun şu kalorifer ısıtmıyor açtığımda önce ılık sonra soğuyor. Kontrollerimde yolcu kısmında alt tarafta kalorifer peteğine giren çıkan alüminyum borular ikiside sıcak. Kalorifer peteğini söküp temizlemeden önce;
1- kalorifer mısluğunu kontrol etmek istiyorum yeri nerde peteğin girişinde mi yani üzerinde mi?
2-Kontrol panelinden kış moduna geçmeye yarayan kontrol düğmesi çalışıyor mu?
Bu ikisini nasıl kontrol edebilirim. Not araca lpg bu yaz takılmış.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyseki kalorifer peteğini söktüm porçözle temizledim ama fazla temizlediğimden midir yoksas çürüdüğün den midir petek delindi yenisini aldım sorun giderildi. şimdi iyi ısıtıyor. Temizleyecek arkadaşlara tavsiyem 1 litrelik porçözden fazla porçöz kullanmayın zarar verebilir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben de konuyu okurken "sakın kuvvetli kimyasal kullanma "diyecektim ama geç kalmışım :(.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu gibi sorunların ana kaynağı sadece araçların da antifriz yerine su kullanılmasından başka bir şey değil. Ya değilse kolay kolay çürümez de delinmez de ama doldur suyu sür sonra koy antifriz sonra kireç pas derken delinmesi kaçınılmaz.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gibi sorunların ana kaynağı sadece araçların da antifriz yerine su kullanılmasından başka bir şey değil. Ya değilse kolay kolay çürümez de delinmez de ama doldur suyu sür sonra koy antifriz sonra kireç pas derken delinmesi kaçınılmaz.
ne yazıkki araç kullanıcıların çoğu bilinçsizce araca gerekli ilaveleri yapıyor yaz kış antfriz şart 2-4 yılda bir değişmeli. Ustalarda bilinçsiz motor suyunu musluktan dolduruyolar öyle oluncada konulan suyun sertlik derecesi yüksek olunca kanallarda kireçlenmeye sebep oluyor halbuki 5 litre 2TL lik hazır su (ve tabi antfrizde)kullanılsa bu sorunlar yaşanmayacak

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben araçlarımda zorda kalmadıkca cam yıkama suyu dahil bütün sistemde damacana suyu ve antifriz kullanırım, bazıları gülüyor ama Allah'a şükür araçlarım eski model olmasına rağmen kireçlenme gibi sorun yaşamıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben araçlarımda zorda kalmadıkca cam yıkama suyu dahil bütün sistemde damacana suyu ve antifriz kullanırım, bazıları gülüyor ama Allah'a şükür araçlarım eski model olmasına rağmen kireçlenme gibi sorun yaşamıyorum.

Aynen benim kafadasın abim. Araba da sürekli hazır su var arabaya lazım olursa ona olmaz ise kendim içiyorum :D

karabeske

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamün aleyküm öncelikle benimde aracım vectra a kasa gls klimalı bunların muslukları motor kısmında oluyor bende aracımı kalorifer sistemi hiç ısımıyordu temizletmek için tamirciye götürdüm petekler temizlendi takarken musluğu kırmış musluğun fotoları var isyene atabilirm ama satın almak istiyorum hiç kimse bilmiyor ve bulamıyorum yardım lütfen

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
selamün aleyküm öncelikle benimde aracım vectra a kasa gls klimalı bunların muslukları motor kısmında oluyor bende aracımı kalorifer sistemi hiç ısımıyordu temizletmek için tamirciye götürdüm petekler temizlendi takarken musluğu kırmış musluğun fotoları var isyene atabilirm ama satın almak istiyorum hiç kimse bilmiyor ve bulamıyorum yardım lütfen

https://www.aloparca.com/oto-yedek-parca/OPEL/VECTRA/altkategori/kalorifer-muslugu