Vectra B 4500 devir kesicisi ve randıman düşüklüğü

Urcan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı ramazanlar. Arama bölümünden benim anlatacağım arızayla ilgili bir iki başlık açılmış fakat elde edebileceğim net bir sonuca ulaşamadığımdan tekrar konuyu açmak istedim. Aracım 97 model Vectra B CD. 2019 Kasım ayında aldım aracı. Bir kaç gündür araçta bi güç düşüklüğü söz konusu oldu. Bazen düzeliyor bazen düşüyor. Mesela normal seyirde giderken örneğin 2. viteste gaza dokunduğunuzda sizi arkaya yapıştıran araç şimdi normal bir araç gibi hızlanıyor hatta bi terslik olduğunu hissettiriyor. Kalkışlarda daha ağır bir hal almaya başladı. İlk yaptığı gün de boş ve uzun bir caddeye geldim gazı açtım 4.500 devirde kaldı araç. Diğer arkadaşlarımızın da yaşadığı sorun oldu. Dediğim gibi bazen düzeliyor canavar gibi çalışıyor birden düşüyor sonra. Yarın sanayiye ustama göstermeye gideceğim ama yine de sizlere konuyu açmak istedim. Eksantrik devir sensörü ve krank devir sensörü bundan yaklaşık 3 ay önce motor tesisatıyla birlikte değiştirildi. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir en azından sanayiye gitmeden bi fikir sahibi olabilirsek hem maddi hem manevi kendimizi ona göre ayarlayalım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Değiştirdiğin parçalar orijinal değilse arızanın devam etmesi normaldir. Bu arabalar ucuz, kalitesiz, yan sanayi ürünleri sevmezler. Orijinal ürünleri pahalıdır ama çok uzun sürelerde de sorun çıkarmazlar.
Takılan parçalar orijinal ise elektrik tesisatını iyi bir şekilde kontrol etmekte fayda var.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abiye katılıyorum. Kesinlikle orjinl parça olmalı özellikle sensörler. Birde sensör soketlerine baktır oksitlenme filan varmı ?

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Aracın 2000 motor galiba x20xev eksantrik devir sensörü motor tesisat ina ek olarak baglaniyor ek yapildiktan sonra lehim yapildimi düzgün yapilmadiysa geçirmiyor dur motor ariza yanar ve 4.5 devirdi geçmez