vectra b yol bilgisayarı uygulaması

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gls modellerinde olmayan yol bilgisayarını sonradan uygulanmasını anlatıcam şimdi..
lazım olanlar:
1-mid ekran(arkadaki soket rengine göre)
2-yol bilgisayarını kontrol eden silecek kolu
3-biraz kablo :)

eski yol bilgisayarı ekranını çıkardıktan sonra rengine bakıyoruz.. eski kasalarda sarı makyajlılarda geri çıkar genelde.. benimkinde sarı çıktı sarı olanın uygulamasını anlatıcam.. öncelikle sokete gelen kablolara bakıyoruz tam mı diye.. genelde tam çıkıyor.. bizde motor suyu veya motor yağı sensörü olmadığından oraları şaseleyip geçiyoruz bölece yol bilgisayarımız hata vermiyor.. yol bilgisayarını biz tüketim değerlerini öğrenmek ve kronometre için yapmış olucaz.. isterseniz diğer sensörleride takıp çalıştırabilirsiniz ama çok pahalıya mal olur...

topraklama yapacağımız kablolarda şöle
pin 13 Brown/Green Oil Level sensor needs to be Ground
pin 15 black/yellow brake lamp switch sensor needs to be ground
pin 16 black needs + 12v i wired this to pin 1 which is 12v battery
pin 17 green/white head/tail lamps sensor needs to be ground
pin 19 red/yellow brake lamp fail sensor needs to be ground
pin 20 brown blue coolant level sensor needs to be ground
pin 26 brown/yellow washer fluid sensor needs to be ground

foto koymak isterdim ama yaklaşık bu uygulamayı yapalı üstünden nerdese 1.5 sene geçtiği için fotoları bulamadım... burdada parçaları eğer 0 alırsak çok pahalı oluyor. çıkmasına da yaklaşık 350-400 lira para istiyorlar... en güzeli internetten bu parçaları almak... sahibinden.com da bu parçaları 150-200 lira arasında bulabilirsiniz.. ekranın silik olmaması çok önemli, alırken dikkat edin...

Son düzenleme:

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
topraklama yapacağınız kablolar şöyle;
pin no 13 kahverengi/yeşil yağ seviye sensörü şase yapılmalı
pin no 15 siyah/sarı fren lambası anahtar sensörü şase yapılmalı
pin no 16 siyah 12 volt olmalı. ben 1 nolu pin(12 voltluk pil) e bağladım
pin no 17 yeşil/beyaz iç/yan okuma lambaları şase olmalı
pin no 19 kırmızı/sarı fren lambası hata sensörü şase olmalı
pin no 20 kahverengi/mavi antfriz seviye sensörü şase olmalı
pin no 26 kahverengi/sarı :cam suyu seviye sensörü şase olmalı

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 astra f e gsi lardaki yol bilgisayarını takabilir miyiz bu şekilde?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra GL'ye olur mu ?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra GL'ye olur mu ?

sizinkine olur... astrayada uğraşılırsa olur ama ekranı farklı almak gerekir büyük ihtimal tesisatta yoktur...vectra için iş daha kolay... ekran ve kol alacaksınız... tesisatınızı kontrol edin eğer tesisat çekiliyse işiniz çok azalır ;)

chuqhun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benm vectrama yol bilgisayarının olduğu yere renkli ekran bişey takabilirmiym acaba :D

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benm vectrama yol bilgisayarının olduğu yere renkli ekran bişey takabilirmiym acaba :D
orjinal renkli ekranları var aslında vectra b'lerin... ama teybide ona göre farklı... fiyatıda biraz farklı tabi :D

chuqhun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buna sevindim.Ya ben arabamdan çok memnunum sadece içinde değişiklikler yapmayı planlıyorum.Bu işlem Bin tl yi geçer mş acaba?

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizinkine olur... astrayada uğraşılırsa olur ama ekranı farklı almak gerekir büyük ihtimal tesisatta yoktur...vectra için iş daha kolay... ekran ve kol alacaksınız... tesisatınızı kontrol edin eğer tesisat çekiliyse işiniz çok azalır ;)

ekran zaten gsi ın ekranı alınacakta tesisat var mıdır acaba :D

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün benim arabamda( 97 Vectra GLS 2.0 16V) yol bilgisayarı ve Cruise Control ile ilgili tesisat olup olmadığına kontrol etmek için biraz inceleme yaptım ve Silecek kolunun bağlı olduğu yerde 3 pinli boş bir soket ve bilgi ekranının arkasında ise takılı 26 pinli soket( SARI) vardı. Cruise Control için sinyal kolunda 4 pinli siyah boş bir soket ve Debriyaj swici içinde sanırım krem renkli 2 pinli debriyaj pedalının yakınklarında boş bir soket vardı. Motor kısmında CC motoru için soket bulamadım. BU işi daha önce yapanlar acaba aynı soketlerimi kullandı acaba? Birinden duydum yol bilgisayarı ekranı için 32 pin gerekiyor demişti ama benim araçta 26 pinli sarı bir soket bulunmakta acaba MULTİ İNFO DİSPLAY (MID) Alsam benim araçta çalışır mı?